Revanš četvrtfinala

Malonogometaši Pule još jednom bolji od Crnice, zasluženo prošli dalje

Sport   |   Autor: G.M.   |   29.03.2024 u 22:11

U uzvratnoj utakmici četvrtfinala doigravanja Supersport HMNL-a, Crnica je na svom terenu poražena od Pule sa 0:4 (0:1), pogocima Mataje (16'), Echavarrije (24'), Deana Moravca (27') i Bilića (29'). U 8. minuti Škugor nije za domaće iskoristio penal. Puljani su tako prošli u polufinale.

Već u 2. minuti gosti prijete, Echavarria pogađa desnu stativu, a onda je domaći vratar Luketin još dvaput morao intervenirati. Minutu poslije, prijeti čak i pulski vratar Gozi, koji s centra terena sili Luketina na novu paradu. U 7. minuti na drugoj strani Copić iz okreta gađa pokraj vrata, da bi u 8., zbog igranja rukom, bio dosuđen penal za Crnicu, kojeg nije iskoristio Škugor, pogodivši lijevu stativu. Uzbuđenja se nastavljaju i u 9. minuti, kada domaći iz blizine ne uspijevaju poslati loptu u mrežu, da bi u kontranapadu Luketin još jednom uspješno obranio gostujući udarac, iščupavši loptu iz mjesta gdje se spajaju stativa i prečka.

Pula se pokušala nametnuti snagom na početku, no nije to uspjela u onolikoj mjeri koliko su htjeli, Crnica je pružila dobar i ravnopravan otpor. Ipak, u 16. Mataja realizira kontru za 0:1.

U nastavku, Pula povećava vodstvo u 24., kada Bilić slijeva šalje prizemnu loptu u sredinu, koju Echavarria spretno prosljeđuje u mrežu. Ubrzo je i 0:3: pulski vratar Gozi prebacuje cijeli teren, lopta dolazi do Deana Moravca, koji je također spretan u prosljeđivanju lopte u gol. U istoj minuti, zamalo i Blazquez pogađa za još jedan pulski gol; prebacio je vratara, ali i vrata.

Priči je više-manje bio kraj u 29. minuti, kada Bilić posprema jedan odbijanac za 0:4. Deset minuta do kraja Crnica je pokušala s golmanom-igračem, od čega su odustali nakon 5 minuta.

SD Baldekin, gledatelja 250, suci Boris Stanić (Zagreb) i Mario Blažin (Zagreb)

CRNICA: Luketin, Milosavljević, Škugor, Pavić, Vuković, Jarmanović, Odža, Knežević, Piccioni, Perić, Knežić, Olivani, Copić, trener Ivica Podrug

PULA: Gozi, Arthur Tchaptchat, Echavarria, Bilić, Grillo, Cindrić, Da. Moravac, De. Moravac, Blazquez, Mataja, Siljan, Herrero, Galešić, Vukmir, trener Alvaro Martinez Castillo