Baku

Matea Jelić osigurala medalju na Svjetskom prvenstvu

Sport   |   Autor: HINA   |   30.05.2023 u 16:44

Arhiva Huknet
Matea Jelić, hrvatska reprezentativka u taekwandou, osigurala je medalju na Svjetskom prvenstvu kojem je domaćin Baku, a u nastavku dana nastupit će u završnim borbama.

Olimpijska pobjednica i europska prvakinja time je osigurala svoju prvu svjetsku medalju u karijeri. Jelić je tako došla do četvrte sreće jer je dosad čak tri puta za dlaku ostajala bez medalje na svjetskim prvenstvima i u posljednjim trenucima četvrtfinalnih borbi u Mujuu 2017., Manchesteru 2019. i Guadalajari 2022. godine.

U svom prvom premijernom nastupu na velikim natjecanjima u novoj kategoriji do 73 kilograma Matea je u prvom kolu pobijedila neugodnu Turkinju Yaren Sude Uzuncavdar na dramatičan način. Nakon 1-1 u rundama i neodlučene treće runde suci su preglasali Mateu.

Već u drugom kolu Jelić je išla na prvu nositeljicu i aktualnu svjetsku prvakinju, Srpkinju Nadicu Božanić. Jelić je pokazala iznimnu snagu i slavila s 2-0 u rundama uz podatak da je prvu rundu dobila s 11-0. Borba za medalju bila je teška i tvrda, ali je Matea bila koncentrirana i ovog puta nije dopustila trenutak nepažnje koji bi je odvojio od svjetskog odličja. Egipćanka Maisoun Farouk ostala je na 0-2 u rundama, odnosno Jelić je slavila s 4-0 i 7-3.

Mateu Jelić u polufinalu očekuje britanska reprezentativka Rebecca McGowan.