U Zagrebu i Šibeniku

Plivači Mora uspješni na dva turnira: Goran Stegić do zlata na 50 metara leptir

Sport   |   Autor: G.M.   |   18.10.2022 u 12:48

PK More
Uzbudljiv plivački vikend je iza PK More. Njihovi stariji plivači natjecali su se u Zagrebu, dok su se mlađi za medalje borili na domaćem terenu, u Šibeniku.

U subotu su kadeti i mlađi juniori kluba sudjelovali na tradicionalnom plivačkom natjecanju „Vidra“, u organizaciji Zagrebačkog plivačkog kluba. Na plivalištu u Utrinama More su predstavljali Marita Iva Bračić, Noa Županac, Adrian Lokas, Goran Stegić i Tonko Karađole.

Tako su plivači otvorili novu sezonu, s izvrsnim nastupima i rezultatima, a najuspješniji među njima bio je Goran Stegić, koji je osvojio zlatnu medalju u disciplini 50 m leptir, srebrnu medalju u disciplini 50 m slobodno i četvrto mjesto u disciplini 100 m leđno.

U Šibeniku su, na mitingu "Sveti Mihovil", boje kluba predstavljali mlađi kadeti i kadeti i to Nando Radovčić, Uršula Dunkić, Nikolina Ninić, Laura Petričić, Borna Županović, Mihael Miletić i Vito Ožegović.

Kao i stariji kolege, i mlađi natjecatelji pokazali su spremnost na prvom ovosezonskom natjecanju. Najuspješniji među njima bio je Nando Radovčić, sa osvojene dvije brončane medalje, u disciplinama 50 m leptir i 100 m leđno.

- Zadovoljni smo i smatramo ovo dobrim startom u novoj plivačkoj sezoni te nastavljamo graditi dobre temelje za glavna natjecanja - poručili su iz PK More.