Uzvrat u utorak

Pobjedom u Poljskoj futsal reprezentacija na korak do plasmana na Svjetsko prvenstvo

Sport   |   Autor: HINA   |   12.04.2024 u 21:07

HINA
Hrvatska muška futsalska reprezentacija na korak je do plasmana na Svjetsko prvenstvo, nakon što je u petak u poljskom Koszalinu svladala domaću momčad s 3-2 (1-2) u prvoj utakmici doigravanja.

Poljaci su dvaput vodili, ali je momčad pod vodstvom izbornika Marinka Mavrovića preokretom u drugom poluvremenu došla do vrijedne pobjede.

Vodeći gol za Poljsku postigao je Sebastian Szadurski u 3. minuti. Na 1-1 je izjednačio Luka Perić u 14. minuti, ali već u 15. minuti je domaćin ponovno došao do prednosti nesretnim autogolom Marka Kuraje.

Svojim drugim pogotkom na utakmici Luka Perić je u 34. minuti izjednačio na 2-2, a konačnih 3-2 za Hrvatsku samo 23 sekunde poslije postavio je David Mataja.

Uzvratna utakmica će biti odigrana u utorak, 16. travnja, s početkom u 19 sati, u KC "Dražen Petrović" u Zagrebu.

Reprezentacija koja će biti bolja u dvije utakmice plasirat će se na Svjetsko prvenstvo kojem će od 14. rujna do 6. listopada ove godine domaćin biti Uzbekistan.

Uspije li obraniti stečenu prednost, Hrvatska bi se po drugi put našla na završnom turniru Svjetskog prvenstva, 24 godine nakon nastupa na SP-u u Gvatemali.