Kup Dalmacije

Protekli vikend u Zatonu se okupilo 450 veslača, 'Krkaši' osvojili prvo mjesto

Sport   |   Autor: Š.I.   |   16.04.2024 u 15:55

Nives Crnogaća
Druge nedjelje u travnju na regatnoj stazi u šibenskom Zatonu okupilo se oko 450 veslačica i veslača i njima pratećeg osoblja radi sudjelovanja na drugoj po redu ovogodišnjoj regati za „Kup Dalmacije 2024.“

Šibenska mladost (6 veslačica i 37 veslača) na Regati je nastupila u 23 posade od  mlađih kadeta, starijih kadetkinja i kadeta, mlađih juniorki i juniora, starijih juniora i seniora, a niže evo i njihovih plasmana od zlata do „drvenih“ medalja redom.

Zlatne medalje osvojili su:

1.Marko Škugor, David Mukić, Josip Vučenović, Martin Bilić i Marijeta Slugan (korm.) u školskom četvercu (GIG) za mlađe kadete;

2.Jakov Slavica, Franko Dobra i Nikola Knežić s Fabiom Peruško (kolegom iz VK „ISTRA“ Pula) u četvercu bez kormilara starijih juniora;

3.Grgo Ćaleta Car u prvoj skupini samaca za mlađe kadete;

4.Jerko Petrović, Franko Šarić, Vice Alfier i Šime Grubišić i Marijeta Slugan (korm.), četverac sa kormilarom mlađih juniora;

5.Nato Alfier, Jakov Mikulandra, Lovre Palinić i Karlo Svirčić, četverac na pariće mlađih juniora;

6.Jakov Slavica, Franko Dobra i Nikola Knežić s Fabiom Peruško (kolegom iz VK „ISTRA“ Pula) u četvercu bez kormilara za seniore.

6.Mate Jakelić u samcu za starije kadete;

7.Tara Doodney u samcu za mlađe juniorke.

Bronca je pripala:

1.Karlu Ofner, Stipi Macura, Frani Aužina, Karlu Palinić i Josipu Papak (korm.) u školskom četvercu (GIG) za mlađe kadete;

2.Viti Jakoliš i Bartolu Medić u dvojcu na pariće za seniore;

3.Kiari Ofner i Marijeti Slugan u dvojcu na pariće mlađih juniorki.

„Drvene medalje“:

Unatoč svesrdnom trudu do pobjedničkog postolja nisu uspjeli doći Nikoleta Grubišić u samcu za starije kadetkinje, Ana Papak u samcu za starije juniorke, Marin Trzin u samcu za starije juniore, Franka Zorčić u samcu za seniorke (druga utrka na Regati), Bartol Medić i Vito Jakoliš u samcu za seniore (obojici druga utrka na Regati), te Matija Diklić i Maksim Grigor Franin Pečarica u dvojcu na pariće za mlađe juniore.

Kad su se svi gore nabrojeni plasmani iskazali u bodovima i usporedili s konkurencijom „KRKA“ je na kraju s 240 bodova zauzela ukupno prvo mjesto među 15 sudjelujućih klubova! Drugo mjesto je osvojio „Mornar“ iz Splita s ukupno 231 osvojenih bodova, a dok je „Jadran“ iz Zadra bio treći s 215 bodova.