Vraća se u formu

Šarić sa 17 koševa odličan u pobjedi protiv Spursa

Sport   |   Autor: HINA   |   05.12.2022 u 08:50

EPA/ETIENNE LAURENT
Phoenix Suns su sinoć u gostima s visokih 133-95 svladali San Antonio Spurse, a Dario Šarić je pobjedi svoje momčadi pridonio sa 17 koševa, dok je Bojan Bogdanović u porazu svojih Detroit Pistonsa sudjelovao sa 18 poena.

Phoenix je ponovno slavio nakon što mu je u petak Houston prekinuo niz od šest pobjeda, a Šarić je do odličnog učinka do 17 koševa došao u 21:28 minuti na terenu uz šut iz igre 6/8 (trice 4/5) te je tome pridodao tri skoka i dvije asistencije.

Deandre Ayton je ubacio 25 koševa i uhvatio 10 skokova, a Mikal Bridges dodao 20 koševa, od čega 17 u dominantnom prvom poluvremenu za Phoenix.

Ovo je 11. uzastopni poraz za Spurse, što je njihov najgori niz od kada su izgubili 13 puta zaredom 1989. godine. San Antonio je predvodio Keldon Johnson sa 27 poena, dok je Devin Vassell ubacio 14.

Od Detroit Pistonsa su sa 122-112 bolji bili gostujući Memphis Grizzlies kojima je to četvrta pobjeda u zadnjih pet utakmica. Bojan Bogdanović je na terenu proveo 24:02 minute i ubacio je 18 koševa (šut iz igre 4/8, trice 2/4) uz po jedan skok, jednu asistenciju i jednu ukradenu loptu.

Ja Morant je predvodio Memphis, koji nije zaostajao ni u jednom trenutku utakmice, sa 33 koša i 10 asistencija. Dillon Brooks je ubacio 22 koša uz pet skokova i isto toliko asistencija kao i Jaren Jackson Jr.

Najbolji strijelac Pistonsa bio je Saddiq Bey koji je utakmicu završio sa 24 koša, sedam asistencija i šest skokova.

Pobjedu Los Angeles Lakersa u gostima od 130-119 nad Washington Wizardsima obilježio je Anthony Davis koji je zabio nevjerojatnih 55 koševa, što je četiri manje od njegovog rekorda karijere. Za svoje deseti double-double ove sezone on je još ugrabio 17 skokova i Lakersi su upisali petu pobjedu u zadnjih šest utakmica.

LeBron James je dodao 29 pogodaka, osam skokova i šest asistencija. U redovima Washingtona najbolji je bio Kristaps Porzingis sa 27 poena i devet skokova.

Portland Trail Blazers su kod kuće sa 116-100 nadigrali Indiana Pacerse, a među najzaslužnijima za pobjedu su Jerami Grant sa 28 ubačaja i Anfernee Simons koji je zabio 22 koša od čega je pet trica. Damian Lillard, koji je propustio zadnjih sedam utakmica zbog ozljede, vratio se na teren i ubacio 21 koš.

Myles Turner je predvodio Indianu sa 24 pogotka i devet skokova, a pratio ga je Buddy Hield sa 22 poena.

New Orleans Pelicans su na svom terenu sa 121-106 bili bolji od Denver Nuggetsa, a Jose Alvarado je bio najbolji pojedinac sa 38 koševa od čega je osam trica. Zion Williamson je dodao 25 koševa za Pelicanse, dok je Nuggetse predvodio Nikola Jokić sa 32 poena i 16 skokova.

Boston Celtics su, predvođeni sa 32 koša Jaylena Browna, u gostima sa 103-92 pobijedili Brooklyn Netse.
Jayson Tatum je ubacio 29 koševa uz 11 skokova za Celticse.  Kevin Durant je bio najbolji u redovima Brooklyna, utakmicu je završio sa 31 poenom.

New York Knicks su u Madison Square Gardenu sa 92-81 bili bolji od Cleveland Cavaliersa, a Sacramento Kings su kod kuće sa 110-102 nadigrali Chicago Bullse.