Igrao 20 minuta

Šarićevi Warriorsi lako do pobjede protiv Pelicansa, Šibenčanin zabio šest koševa

Sport   |   Autor: HINA   |   31.10.2023 u 09:11

Screenshot/X
Golden State Warriors su sinoć lako u gostima pobijedili New Orleans Pelicanse sa 130-102 zahvaljujući Stephenu Curryju koji je utakmicu završio sa 42 koša.

Chris Paul je dodao 13 koševa kao i Trayce Jackson-Davis koji je ugrabio i devet skokova. Hrvatski košarkaš Dario Šarić odigrao je 20:35 minuta za Warriorse i ubacio šest koševa (šut iz igre 2/7, trice 1/4) uz deset skokova, dvije asistencije i jednu blokadu,

Kod Pelicansa najbolji su bili CJ McCollum i Zion Williamson sa po 19 poena svaki.

Aktualni NBA prvaci Denver Nuggets su i dalje neporaženi, sinoć su kod kuće sa 110-102 pobijedili Utah Jazz.

Nikola Jokić upisao je svoj drugi triple-double u ovo sezoni, zabio je 27 koševa uz 11 asistencija i 10 skokova.

Lauri Markkanen imao je 27 poena i 14 skokova, a Walker Kessler 22 poena i 13 skokova za Utah, koji je izgubio treći put u prve četiri utakmice. Luka Šamanić nije igrao za Utah.

Atlanta Hawks su, nakon što su nadoknadili zaostatak od 21 koša, kod kuće sa 127-113 nadigrali Minnesota Timberwolvese. Do pobjede ih je predvodio Dejounte Murray sa 41 poenom, od čega je ubacio 22 u trećoj četvrtini.

Trae Young je dodao 24 poena i osam asistencija za Atlantu.

Anthony Edwards je sa 31 košem bio najbolji strijelac Timberwolvesa.

LA Lakers su na svom terenu sa 106-103 svladali Orlando Magic, a
D'Angelo Russell je ubacio 28 poena, Anthony Davis je zabio 26 uz 19 skokova, dok je LeBron James dodao 19 koševa.

Gary Harris postigao je 17 poena s klupe za Magic, a Franz Wagner je skupio 16 poena i osam skokova, dok je Jalen Suggs imao 15 poena i osam skokova. Wagner i Suggs su promašili pokušaje za tricu za izjednačenje u zadnjim sekundama.

Dallas Mavericks su u gostima uvjerljivo sa 125-110 nadigrali Memphis Grizzliese, a Luka Dončić je upisao svoj drugi triple-double sezone s 35 koševa, 12 skokova i 12 asistencija.

Derrick Jones Jr. je ubacio 22 poena, a Tim Hardaway Jr. je dodao 21 za četvrtu uzastopnu pobjedu Dallasa.

U redovima Memphisa Jaren Jackson Jr. i Desmond Bane su postigli po 30 pogodaka svaki, a Marcus Smart je ubacio 23 koša.

Chicago Bulls su sa 112-105 bili bolji od Indiana Pacersa u Indianapolisu.

Nikola Vučević je upisao double-double učinak sa 24 ubačaja i 17 skokova, a Zach LaVine je dodao 23 koša. .

Myles Turner je zabio 20 koševa dodavši tome 11 skokova za Indianu kojoj jxe to prvi poraz od početka sezone.

Boston Celtics su na gostovanju sa 126-107 pobijedili Washington Wizardse, a Jaylen Brown je ubacio 36 poena, dok je Jayson Tatum dodao 33.

Kristaps Porzingis, koji je igrao za Washington prošle sezone, dodao je 15 poena za Celticse.

Kyle Kuzma predvodio je Wizardse s 21 košem. Washington je u jednom trenutku drugog poluvremena zaostajao za 37 poena, ali je na početku četvrte četvrtine bio bolji od Bostona 26-9 i smanjio zaostatak na 117-101.

Brooklyn Nets su upisali prvu pobjedu u sezonu, sa 133-121 su sinoć u gostima porazili Charlotte Hornetse. Cam Thomas postigao je 19 od svoja 33 koša u drugom poluvremenu za Brooklyn, a Mikal Bridges je dodao 24.

Portland Trail Blazers su također stigli do prve pobjede u četiri utakmice. U gostima su sa 99-91 nadigrali Toronto Raptorse kojima je ovo treći poraz zaredom.

Milwaukee Bucks su kod kuće sa 122-114 bili bolji od Miami Heata, a do pobjede su ih predvodili Giannis Antetokounmpo sa 33  i Damian Lillard sa 25 koša.

Tyler Herro je bio najbolji pojedinac Miamija sa ​​35 koševa i osam skokova.

Oklahoma City Thunder su na svom terenu sa 124-112 svladali Detroit Pistonse, a najzaslužniji za pobjedu domaće momčadi bio je Shai Gilgeous-Alexander sa 32 koša.