NBa noć

Šarićevih četiri koša u pobjedi Warriorsa, Zubac zabio 16 za pobjedu Clippersa

Sport   |   Autor: HINA   |   30.10.2023 u 09:14

HINA
LA Clippersi Ivice Zubca su u nedjelju kod kuće s visokih 123-83 svladali San Antonio Spurse, a hrvatski je košarkaš pobjedi svoje momčadi pridonio sa 16 koševa.

Zubac je na terenu proveo 22_29 minuta i uz šut iz igre 6/7 ubacio 16 koševa pridodavši tome osam skokova i jednu blokadu.

Kawhi Leonard zabio je 21 poen, a Paul George i Russell Westbrook svaki po 19 poena za Clipperse, koji sada imaju dvije pobjede i jedan poraz.

Spurse je predvodio Devin Vassell sa 14 koševa, dok je Cedi Osman dodao 12. Rookie Victor Wembanyama ubacio je 11 koševa.

Na teren je sinoć istrčao i Dario Šarić čiji su Golden State Warriors na gostovanju sa 106-95 nadigrali Houston Rocketse.

Stephen Curry je bio najbolji strijelac Warriorsa sa 24 poena, a Šarić je odigrao 21:10 minuta i zabio četiri koša (šut iz igre 1/6, trice 1/4) uz osam skokova, pet asistencija i jednu blokadu.

Jalen Green predvodio je Rocketse s 21 poenom i devet skokova. Alperen Sengun dodao je 19 poena i sedam asistencija, dok je Jabari Smith Jr. ubacio 14 poena i osam skokova.

Sacramento Kings su kod kuće nakon produžetka svladali LA Lakersesa sa 132-127, a Kevin Huerter je zabio ključnu tricu 32 sekunde prije kraja.

De'Aaron Fox zabio je rekordnih 37 koševa za Kingse, a pratili su ga Malik Monk sa 22 i Keegan Murray sa 17 ubačaja.

Monk je zabio dvije trice, igru ​​za tri poena i dva slobodna bacanja u dodatnih pet minuta.

Anthony Davis i James zabilježili su double-double za Lakerse. Davis je skupio 30 koševa i 16 skokova, dok je James ubacio 27 koševa uz 15 skokova i osam asistencija. D'Angelo Russell završio je sa 17 koševa i devet asistencija.

Denver Nuggets su nastavili s pobjedama, sinoć su u gostima sa 128-95 bili bolji od Oklahoma City Thundera.

Nikola Jokić je ubacio 28 koševa uz 14 skokova i pet asistencija, Michael Porter Jr. dodao je 20 poena, Jamal Murray 19, a Peyton Watson 17. Ova pobjeda bila je treća uzastopna za branitelje naslova na početku sezone i Denverova četvrta uzastopna pobjeda u Oklahoma Cityju.

Rookie Chet Holmgren predvodio je Thunder s 19 koševa, dok je Shai Gilgeous-Alexander ubacio samo sedam koševa.

Philadelphia 76ers su sa 128-98 pobijedila gostujuće Portland Trail Blazerse.

Joel Embiid i Tyrese Maxey su upisali double-double, a Tobias Harris ubacio je 24 poena. Embiid je utakmicu završio sa 35 koševa i 15 skokova te sedam asistencija, šest blokada i dvije ukradene lopte, a Mayxey sa 26 koševa i deset skokova.

Kod Portlanda najbolji je bio Shaedon Sharpe sa 20 poena.

Atlanta Hawks su u gostima sa 127-110 bili bolji od Milwaukee Bucksa, a Trae Young je sa 20 pogodaka predvodio osam igrača gostujuće momčadi s dvoznamenkastim učinkom.

Giannis Antetokounmpo je ubacio 26 koševa uz 11 skokova, Malik Beasley je dodao 18, a Brook Lopez 13.