Utakmicu okončali s devet igrača

Sjećate li se kad su Šibenčani posljednji put svladali Dinamo na Šubićevcu?

Sport   |   Autor: ŠibenikIN promo   |   31.08.2022 u 13:00

Narančasti su posljednji put slavili na svom terenu pobjedu protiv Modrih početkom svibnja 2010. godine. Nedavno su odigrali sedmu uzastopnu utakmicu gdje je Šibenik doživio poraz od Dinama, a kako je tekla zadnja utakmica omiljenih suparnika provjerite u nastavku.

U sedmom kolu HNL-a, Šibenik je minimalno poražen od zagrebačkog Dinama rezultatom 1:2. “Narančasti” su pružili sasvim solidnu igru i tako donekle namučili branitelja naslova koji je do 68. minute imao samo bod u džepu. Iako su “Modri” imali više od dvije trećine vremena loptu u svom posjedu (69:31), nisu uspjeli biti precizni uputivši samo četiri udarca u okvir vrata Lovre Rogića. Prema portalu Rizik, sportske kladionice su prognozirale nešto uvjerljiviju pobjedu Dinama, što je dokaz da su igrači Damira Čanadija odigrali pravu mušku utakmicu izgubivši minimalnom razlikom.

Bila je ovo sedma uzastopna utakmica, a da je Dinamo sa Šubićevca otišao neporažen. Posljednji je put Šibenik slavio na svom terenu protiv “Modrih” početkom svibnja 2010. godine, onda kada je sezona bila na svome kraju. Šibenčani su htjeli obraniti četvrtu poziciju i plasman u kvalifikacije za Europsku ligu te su u tome i uspjeli. Pobijedili su novog-starog prvaka s 2:1 unatoč tome što su susret završili bez čak dva isključena igrača.

Nakon dosadnog uvoda, utakmica se rasplamsala

Dinamo je nekoliko kola prije kraja osigurao petu uzastopnu prvenstvenu titulu pa si je mogao dopustiti loš završetak. U Dalmaciju su stigli bez četvorice pojedinaca - Bišćana, Roberta Kovača, Mandžukića i Moralesa te s mislima na nadolazeće ljeto. Bez tih važnih igrača, ekipa Krunoslava Jurčića nije pružila kvalitetnu predstavu protiv nabrijanih “Narančastih” koji su lovili Europu.

Umjesto određenog žara, dvije tisuće gledatelja na Šubićevcu u prvih desetak minuta dobila je puko dodavanje lopte. Kao da se radi o prijateljskoj utakmici. Prvi udarac upućen je u 14. minuti od strane Sammira, a prvi udarac u okvir gledatelji su vidjeli dvije minute kasnije na drugoj strani. Stipe Bačelić-Grgić lijepo je šutirao, a Tomislav Butina loptu odbija u korner. Bačelić-Grgić odmah potom je ubacio loptu iz kuta, a vrlo lijepu priliku nije iskoristio Ivan Medvid.

Nastavio se nalet Šibenika i ubrzo je urodio pogotkom. I to ne jednim, nego dvama golovima u razmaku od samo tri minute. Najprije je Mehmed Alispahić zabio “eurogol” s 30 metara u 18. minuti, a nekoliko minuta kasnije 18-godišnji Antonio Jakoliš bježi iskusnijemu Leandru Cufreu i povećava vodstvo na jako lijepih 2:0.

Neslavan kraj Ermina Zeca

Situacija se zakomplicirala u 30. minuti kada je Ermin Zec provodio svoje posljednje trenutke u dresu Šibenika na Šubićevcu. Naime, sjajni BiH napadač, nezadovoljan što glavni sudac, Andrej Burilo, nije dosudio prekršaj u njegovu korist, udara Dinamovog braniča, Tomislava Barbarića, i zarađuje izravni crveni karton. Tim se potezom neslavno oprostio od Šibenika kojemu je mnogo toga dao.

Šibenik se morao povući na svoju polovicu dajući Dinamu šansu za smanjenje zaostatka. U posljednjih pet minuta sijevala je prilika za prilikom, ali Goran Blažević “Šiljo” pokazao je zašto je te sezone bio jedan od najboljih vratara lige i zašto će godinu i pol kasnije otići u redove Hajduka.

Prvu polovicu drugog dijela svi napadi gostiju bili su jalovi, a onda se razbudila brazilska kombinacija Dodo – Sammir stavivši Blaževića na sto muka. U 85. minuti, Dinamo sretno dolazi do gola nakon što se Antolićev šut odbio do Doda koji poentira za 2:1. U nastavku “Modri” nisu ozbiljno zaprijetili, a djelomično ih je smetalo i odugovlačenje Šibenikovih igrača. No, sve je to sastavni dio nogometa. Valja spomenuti da su Šibenčani susret okončali s devetoricom jer je drugi žuti karton dobio Ivan Elez.

Dinamo je, naposljetku, zadržao prvenstvenu titulu, iako nakon učinkovite jeseni nisu naročito briljirali, dok su igrači Branka Karačića izborili nastup u prvom pretkolu nove sezone Europske lige.