SADA ČITATE
Talijani i Estonci pobjednici: U Šibeniku jedrilo više od tisuću jedriličara iz 17 zemalja diljem svijeta
          OBJAVA: 09.06.2019, 11:14h   •   IZMJENA: 09.06.2019, 11:23h   komentara   •     ISPIŠI

Završilo D-Marin ORC Svjetsko prvenstvo

Talijani i Estonci pobjednici: U Šibeniku jedrilo više od tisuću jedriličara iz 17 zemalja diljem svijeta


  ORC World 2019 Talijani i Estonci pobjednici: U Šibeniku jedrilo više od tisuću jedriličara iz 17 zemalja diljem svijeta
PIŠE Š.I.
09.06.2019, 11:14h

D-Marin ORC Svjetsko prvenstvo, na kojem su se okupili brojni svjetski jedriličari od 31. svibnja do 8. lipnja u Šibeniku, završilo je sinoć proglašenjem novih svjetskih prvaka – talijanskim posadama brodova XIO (ORC klasa A) i Selene (ORC klasa B) te estonskom posadom broda Sugar 3 (ORC klasa C).

 

Ovo veliko sportsko događanje omogućili su Jedriličarski klub Val i D-Marin uz podršku Grada Šibenika, a Šibenik je tijekom trajanja Svjetskog prvenstva ugostio više od 1.000 jedriličara okupljenih u 110 posada. Ovaj grad već se ranije dokazao kao idealno mjesto za održavanje jedriličarskih sportskih natjecanja pa je tako ovo četvrta godina zaredom da D-Marin na destinaciju dovodi vrhunske svjetske jedriličarske klase čime šibenska regija postaje neizostavan dio kalendara međunarodnog jedrenja.

Šibenski akvatorij bio je idealan natjecateljski teren za brojna svjetska imena među kojima su sudjelovali i nekadašnji hrvatski reprezentativci Mate Arapov, skiper broda Nube, i Karlo Kuret, vlasnik i skiper broda One.

Spektakularne fotografije Šibenika još jednom su tako obišle svijet. D-Marin organizacijom ovakvih regata nastavlja promicati jedriličarski sport i rekreacijski jahting, kao i destinacije u kojima se regate održavaju, što je izuzetno značajno za snažnije pozicioniranje Hrvatske kao jedne od najljepših destinacija za jedrenje u Europi.

Rezultati D-Marin ORC Svjetskog prvenstva:

Klasa A / Corinthian

1. ITA / WB Seven / skiper Gianclaudio Bassetti / CN Pescara

2. UKR / Maestro / skiper Oleg Stashkevych / Yachting Club Odessa

3. ITA / Luduan Reloaded / skiper Giovanni Sylos Labini / CV Bari

Klasa A / ukupni poredak

1. ITA / XIO / skiper Marco Serafini / CV Porto Civitanova

2. ITA / Altair 3 / skiper Sandro Paniccia / CV Porto Civitanova

3. ITA / Air is Blue / skiper Roberto Monti / LNI Milano

Klasa B / Corinthian

1. ITA / MP30+10 / skiper Armando Pierdomenico / CV Porto Civitanova

2. ITA / Morgan IV / skiper Mario Zaetta / CC Barion

3. ITA / Vola vola Endeavour / skiper Riccardo de Roia / DN Sistiana

Klasa B / ukupni poredak

1. ITA / Selene / skiper Massimo De Campo / YC Lignano

2. ITA / Digital Bravo / skiper Alberto Franchi / CN Marina Di Carrara

3. ITA / Mela / skiper Andrea Rossi / CN Marina Di Carrara

Klasa C / Corinthian

1. ESP / Tanit IV Medilevel / skiper Ignacio Campos Manero / RCR Allicante

2. ITA / Northern Light / skiper Fabio Bignolini / Societa Velica di Barcola e Grignano

3. ITA / Lady Day 998 / skiper Corado Annis / YC Adriaco

Klasa C / ukupni poredak

1. EST / Sugar 3 / skiper Sandro Montefusco / YC Tallinn

2. CZE / Hebe V / skiper Petr Fiala / CYK Praha

3. ESP / Tanit IV Medilevel / skiper Ignacio Campos Manero / RCR Allicante

Nagrada za Fair Play dodijeljena je gospodinu Marinku Mikulandri, članu posade broda Dubrovnik, koji je u svojoj 81. godini ujedno sudjelovao i kao najstariji natjecatelj ovog prvenstva.

 

 

 

Komentari na članak:


NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove portala ŠIBENIK.IN. Portal ŠIBENIK.IN zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara portal ŠIBENIK.IN nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila.

  PRETHODNI ČLANAK

SLJEDEĆI ČLANAK