Zamjena domaćinstva

Četvrta prvenstvena pobjeda vaterpolista Solarisa: U Crnici kao gosti bolji od POŠK-a

Vaterpolo   |   Autor: ŠibenikIN   |   06.11.2021 u 20:24

arhiva ŠibenikIN
Vaterpolisti Solarisa pobijedili su u Crnici, u svojstvu gosta, vaterpoliste splitskog POŠK-a. Do četvrte prvenstvene pobjede momčad Jure Marelje stigla je rezultatom 23:7.

Dvoboj šibenske i splitske momčadi trebao se igrati u Splitu, no, na zahtjev Splićana igralo se u Crnici. Iako formalno gosti u svom bazenu, vaterpolisti Solarisa od starta su pokazali što žele u ovoj utakmici.

Neizvjesno je bilo samo u prvoj četvrtini koja je završila rezultatom 4:4, ali već do poluvremena Šibenčani su postigli šest novih golova i stekli vodstvo od pet golova razlike.

Prednost je nastavila rasti i u drugom poluvremenu. Šibenski vaterpolisti bili su raspoloženi, dok su Splićani u trećoj i četvrtoj četvrtini postigli samo po jedan gol.

Pelicarić i Penava mrežu protivnika tresli su po četiri puta, Goreta, Sirovec i Čondić Kadmenović po tri puta, dok su dvostruki strijelci bili Malenica, Bulat i Koprčina.

U sljedećem kolu Solaris će sljedeće subote u Crnici ugostiti zagrebačku Mladost.