Minus dva

Derbi pripao gostima: Solaris nije uspio slaviti nad Mladosti u Crnici

Vaterpolo   |   Autor: ŠibenikIN   |   13.11.2021 u 19:49

arhiva ŠibenikIN
U derbi susretu šestog kola Prvenstva Hrvatske vaterpolisti Solarisa poraženi su u Crnici od Mladosti. Bilo je 11:9 za zagrebački sastav.

Uzbudljiva utakmica otišla je na stranu gostiju. A poveli su domaćini, golom Penave iz peterca. Ali već do kraja četvrtine gosti su preokrenuli rezultat, s dva gola s brojčanom prednošću u bazenu.

U drugoj minuti druge četvrtine novi gol s igračem više gostiju za 1:3. Pelicarić smanjuje rezultat, te Solaris golom Čondić Kadmenovića, odnosno Koprčine u pretposljednjoj  minuti prvog dijela preuzima vodstvo – 4:3. Rakovac iz peterca izjednačuje rezultat, a Goreta vraća prednost na šibensku stranu.

Bilo je to jednu minutu i pet sekundi prije kraja poluvremena. A do predaha primili su Šibenčani dva gola, u razmaku od 40 sekundi, te je Mladost vodstvom 6:5 otišla na poluvrijeme.

Pelicarić s igračem više pogađa za novo izjednačenje. Ali do kraja četvrtine Mareljina momčad ne uspijeva zatresti mrežu Žabaca, dok oni dva puta savladavaju Šparadu za vodstvo od 8:6.

Početkom četvrtine stigli su i do devetog gola. Koprčina vraća na minus dva, no, za kratko. Novim golovima Koprčine, odnosno Gorete došao je Solaris na minus jedan (9:10) 1:48 prije kraja utakmice. U idućem napadu Lazić je realizirao peterac i povratka za šibenski sastav više nije bilo.

Koprčina je postigao tri gola, Pelicarić i Goreta po dva, dok su po jednom mrežu protivnika tresli Čondić Kadmenović i Penava.

U sljedećem kolu Solaris gostuje kod Mornara BS u Splitu.