Drugi dan turnira u Splitu

Polovičan uspjeh Solarisa protiv splitskih klubova: Pobjeda nad Mornarom, poraz od Jadrana

Vaterpolo   |   Autor: ŠibenikIN   |   27.11.2021 u 06:48

ŠibenikIN/arhiva
Drugog dana turnira Premier lige u Solarisu vatepolisti Solarisa imali su polovičan uspjeh. Pobijedili su Mornar (9:8), a poraz su doživjeli do Jadrana (16:7).

U jutarnjem terminu igrali su protiv Jadrana ST. Status favorita Splićani su opravdali već od starta. Vodili su 6:1 nakon prve četvrtine. Iduće dvije završile su neodlučeno, da bi u zadnjoj domaćini ponovno bili efikasniji od Šibenčana za konačnu pobjedu rezultatom 16:7.

Neizvjesno je bilo u dvoboju protiv Mornara. U prvom poluvremenu bilo je izjednačeno, da bi Splićani stekli dva gola prednosti u trećoj dionici igre. Do preokreta stiže u posljednjoj četvrtini, u kojoj su igrači Solarisa postigli četiri, a primili samo jedan gol. Onaj pobjednički postigao je Penava dvije minute prije kraja utakmice.

Trećeg dana natjecanja u Splitu Solaris ove subote u 17 sati igra protiv Primorca.