Protiv Mornara BS u Splitu

Prvi remi vaterpolista Solarisa: Marin Šparada sjajan na svom golu, a zabio i za remi

Vaterpolo   |   Autor: ŠibenikIN   |   05.12.2021 u 12:11

arhiva ŠibenikIN
Vaterpolisti Solarisa odigrali su 11:11 protiv Mornara BS u Splitu u susretu sedmog kola Prvenstva Hrvatske. Apsolutni junak Šibenika je vratar Marin Šparada koji je bio sjajan na obje strane terena.

Neizvjesno je bilo prvo poluvrijeme. 3:3 bilo je na kraju prve četvrtine, a vrijedi izdvojiti i obostrano isključenje u osmoj minuti. Susret su ranije završili Solarisov Penava i Mornarov Božan.

Na poluvremenu Šibenčani su imali pogodak prednosti. A treća dionica igre protekla je u potpunoj dominaciji Splićana. Dobili su to razdoblje igre s čak 5:0 i činilo se trasirali put prema pobjedi.

Nisu tako mislili igrači Jure Marelje. Nisu se predavali već su odgovorili gotovo na identičan način. S dva gola Goreta, te po jednim golom Pelicarića i Štrkalja stigli su do 10:10.

Mornar je, pak, ponovno poveo, no, u zadnjem napadu pomoći suigračima je otišao i vratar Šparada i upravo je on postigao gol za izjednačenje – 11:11 i podjelu bodova.

Osim pogotka vrijedi izdvojiti i deset Šparadinih obrana, od kojih je vrlo važan bio i peterac pri kraju treće četvrtine, kad je Mornar već vodio rezultatom 10:6.

Sljedećeg vikenda Solaris će igrati u Dubrovniku u polufinalnoj skupini Kupa Hrvatske.