Predzadnje kolo

Solaris dobio POŠK-a, lijep gol Tonija Šparade

Vaterpolo   |   Autor: G.M.   |   23.02.2024 u 22:15

U svojoj pretposljednjoj utakmici regularnog dijela Prvenstva Hrvatske, vaterpolisti Solarisa svladali su u Crnici ekipu POŠK/OVK Split sa 20:13 (7:3, 5:1, 3:2, 5:7). Solaris je već osigurao startnu poziciju 4 pred doigravanje. U srijedu će završiti posao u regularnom dijelu lige u gostima kod Medveščaka, a onda će u četvrtfinalu ići na Mladost.

Iz susreta ćemo izdvojiti tek 3 detalja. Napad je opet odigrao vrlo efikasno, no i obrana je (ne računajući neobičnu i specifičnu zadnju četvrtinu) odradila ovaj put dobar posao. Zajedno s vratarom, pokazali su da su neke lošije obrambene večeri u ovom natjecanju protiv slabijih ekipa bile slučajnost. Na kraju krajeva, upravo obrana je bila glavni forte Šibenčana najesen u puno jačim dvobojima.

Toni Šparada je u 18. minuti zabio za 13:5 tako što je nogom podigao loptu u zrak, a onda je odmah rukom pospremio u splitsku mrežu. Treći detalj je isključenje bez prava zamjene Prižmića u zadnjoj četvrtini. Domaći nisu to iskoristili za povećanje prednosti, naprotiv, gosti su se dobro držali te 4 minute sa stalnim igračem manje, a onda još i smanjili prednost Sunčanih na kraju susreta, kad im je kazna istekla.

Igrač gostiju Eugen Leopold Tonković postigao je 8 pogodaka. Splićani su tek 5 puta izborili igrača više i pogodili samo jednom, Solaris je u tom segmentu, pak, bio skoro savršen (12/14).

Bazen u Crnici, gledatelja 100, suci Hrvoje Jambrović i Mateo Jović
SOLARIS: M. Šparada, Bralić, Brajković 1, R. Akrap 2, Jakovčević 2, Petković 3, D. Akrap, Pelicarić 3, Vrdoljak 1, Bulat 4, Burburan 1, T. Šparada 3, Štrkalj, Babara, trener Denis Seferović
POŠK/OVK SPLIT: Pavić, Govorko 1, Kreković 1, Bezer, Ćubelić, Božan, Peruzović, Galić 2, Vrcić 1, Prižmić, Jones, Carev, Jurišić, Tonković 8, trener Joško Kreković