Zanimljiv kraj zanimljive sezone

Solaris preokretom i petercima do petog mjesta i Europe

Vaterpolo   |   Autor: G.M.   |   09.05.2024 u 13:56

VK Solaris/Facebook
U drugoj utakmici borbe za 5. mjesto u Prvenstvu Hrvatske u vaterpolu, Solaris je drugi put svladao Mornar BS, u Splitu rezultatom 11:11 (2:2, 4:3, 3:4, 2:2) - na peterce 3:5, čime je ponovno osiguran i plasman u LEN Eurokup sljedeće sezone.

Splićani su se opet pokazali kao neugodan protivnik, a, za razliku od prve četiri utakmice ova dva kluba ove sezone, uspjeli su susret odvesti do zanimljivog kraja.

Pet puta u prvom poluvremenu rezultat je bio izjednačen, a domaćin pogotkom Stojanca tri sekunde prije kraja odlazi na odmor s prednošću 6:5.

Nakon samo dvije minute treće četvrtine razlika je otišla i na 9:5, da bi, nakon dvije minute bez pogotka na obje strane, Solaris započeo svoju seriju od 4 pogotka i već do kraja četvrtine vratio stvari u izjednačenost (9:9).

U prvih 7 minuta zadnje četvrtine upao je po jedan gol na svakoj strani, a u zadnjoj minuti također po jedan gol na svakoj strani.

Svih 5 Šibenčana bilo je precizno pri izvođenju peteraca, dok je u drugoj seriji Marin Šparada obranio peterac domaćeg igrača Omrčena.

Bazen na Poljudu, suci Sara Kontek i Marko Matijević
MORNAR BS: Kordić, Dragošević, Hrvatić 2+1 peterac, Stojanac 1, Omrčen, Buzdovačić 1, Bušelić 4+1 peterac, Uvodić 1, Čumbelić 2, Ćurković 1 peterac, Penava, Gudurić, Đula, Dodoja, trener Marino Marović
SOLARIS: M. Šparada, Bralić, Brajković, R. Akrap 1, Jakovčević, Petković 6+1 peterac, D. Akrap 1+1 peterac, Pelicarić 1+1 peterac, Vrdoljak 2+1 peterac, Bulat, Burburan 1 peterac, T. Šparada, Štrkalj, Goleš, trener Denis Seferović