Prvenstvo Hrvatske

Solaris slavio kod POŠK-a, presudilo 6 šibenskih golova zaredom u 5 minuta

Vaterpolo   |   Autor: G.M.   |   03.02.2024 u 21:16

Facebook/VK Solaris/arhiva
U svojoj trećoj utakmici proljetnog dijela Prvenstva Hrvatske (devetoj ukupno), vaterpolisti Solarisa rutinski su došli do pobjede kod ekipe POŠK/OVK Split sa 6:17 (3:2, 0:3, 1:7, 2:5). U sljedećem kolu Šibenčani sljedećeg vikenda dočekuju Medveščak.

Jest, na kraju je Solaris rutinski došao do pobjede u Splitu, ali početak su obilježili domaći, koji su 16 sekundi prije kraja prve četvrtine poveli 3:1 (Carev), međutim, sekundu prije sirene Pelicarić iz igrača više smanjuje na 1 razlike.

Gotovo 5 minuta u drugoj četvrtini nema pogotka, a onda Vrdoljak i Roko Akrap iz igrača više te Vrdoljak iz peterca u malo vremena donose Solarisu dva razlike prednosti.

POŠK drži otpor do 19. minute i 4:6, a onda kreće odlučujuća serija Šibenčana od 6 pogodaka prednosti u samo 5 minuta. Petković triput zaredom pogađa iz akcije s igračem više, potom Vrdoljak realizira kontru, zabijaju i Brajković i Jakovčević iz nove kontre.

U zadnjoj četvrtini prednost se popela na velikih 11 razlike, 6:17.

Bazen na Poljudu, suci Vekić i Matijević
POŠK/OVK SPLIT: Pavić, Peruzović, Kreković, Bezer 2, Ćubelić, Božan, Pavlović, Galić, Vrcić, Prižmić, Jones 1, Carev 1, Džaja, Tonković 2, trener Joško Kreković
SOLARIS: M. Šparada, Bralić, Brajković 2, R. Akrap 1, Jakovčević 3, Petković 4, D. Akrap, Pelicarić 2, Vrdoljak 3, Bulat 1, Burburan, T. Šparada, Štrkalj, Radovčić 1, trener Denis Seferović