Na korak do Europe

Solaris uvjerljiv protiv Mornara: Strijelci raspoloženi u drugom poluvremenu

Vaterpolo   |   Autor: G.M.   |   05.05.2024 u 09:48

VK Solaris/Facebook
U prvom susretu doigravanja za 5. mjesto u Prvenstvu Hrvatske, vaterpolisti Solarisa pobijedili su u svojoj Crnici splitski Mornar BS sa 18:11 (2:3, 5:3, 6:2, 5:3). Budući da se igra na dvije pobjede, Šibenčanima eventualna pobjeda u revanšu u Splitu u srijedu znači kraj sezone i plasman u LEN Eurokup, dok bi u slučaju neuspjeha bila odigrana i majstorica, opet u Šibeniku.

Iako su igrači Solarisa tako i četvrti put ove sezone uvjerljivo svladali Mornara, gosti iz Splita ipak su pružili dobar otpor, makar u prvom poluvremenu. Predvođeni raspoloženim za igru sidrunom Dujom Buzdovačićem, Splićani su triput poveli u prvoj četvrtini, sa 3 gola iz čiste igre, tako da su nakon prvih 8 minuta vodili 2:3.

Tri pogotka s igračem više, jedna kontra i jedan dalekometni udarac Petkovića bili su dovoljni da Solaris preokrene na 7:4 u drugoj četvrtini, no zadnje 2 minute prije odmora iskoristio je Gudurić i sa 2 gola smanjio na jedan razlike.

Nakon uzbudljivog prvog dijela, utakmica je brzo riješena u nastavku. Solaris treću četvrtinu otvara serijom 5:0, kada su sva šibenska napadačka oružja proradila (Roko Akrap dvaput i Roko Pelicarić iz igrača više, Jakovčević i opet Pelicarić iz igre). Gosti su, iako i dalje dobri u napadu, ostali bez snage i koncetracije u obrani te su Šibenčani nastavili prilično lako zabijati i tako bez problema dovršili susret.

SOLARIS: M. Šparada, Bralić, Brajković, R. Akrap 2, Jakovčević 3, Petković 4, D. Akrap 1, Pelicarić 5, Vrdoljak, Bulat, Burburan 2, T. Šparada 1, Štrkalj, Radovčić, trener Denis Seferović

MORNAR BS: Kordić, Dragošević 1, Hrvatić 2, Stojanac, Omrčen, Buzdovačić 4, Bušelić 1, Uvodić, Čumbelić, Ćurković, Majić, Gudurić 3, Đula, Dodoja, trener Marijan Smoje