Raspucani Penava i Pelicarić

Vaterpolisti Solarisa korak do Final foura Kupa: U Dubrovniku bolji od POŠK-a i Medveščaka

Vaterpolo   |   Autor: ŠibenikIN   |   11.12.2021 u 21:08

VK Solaris/arhiva
Vaterpolisti Solarisa ove su subote upisali dvije pobjede u isto toliko odigranih utakmica na polufinalnom turniru Kupa Hrvatske u Dubrovniku. Bolji su bili i od splitskog POŠK-a i od zagrebačkog Medveščaka.

U prvoj utakmici turnira, u petak, dubrovački Jug AO bio je uvjerljiv protiv Šibenčana – 18:9. Ali, drugog dana za Šibenčane, stižu puno bolje vijesti.

U jutarnjem su terminu odmjerili snage protiv splitskog POŠK-a, te su slavili sa 16:5. Već na isteku prve četvrtine imali su vodstvo od 5:0, a poslije uglavnom izjednačene druge i treće četvrtine u zadnjoj su dionici igre samo podebljali svoju pobjedu.

Pelicarić sa šest i Penava s pet golova bili su najefikasniji u šibenskim redovima. Dva gola postigao je Toni Šparada, a po jedan Malenica i Goreta.

U večernjem terminu stigla je još jedna pobjeda, ovog puta nad Medveščakom. Bilo je još uvjerljivije, slavili su Šibenčani s 21:7.

S identičnih 5:2 dobili su igrači Jure Marelje prvu i drugu četvrtinu. Raspoloženi su i u drugom poluvremenu, postigli su još 11 golova za konačnih +14.

Fenomenalan je bio Jerko Penava. Postigao je čak osam golova (iz isto toliko udaraca na gol). Pelicarić također sjajan, pet golova. Malenica i Kreković postigli su po dva, a Bulat jedan gol.

U nedjelju, zadnjeg dana polufinalnog turnira u Dubrovniku, Solaris igra protiv KPK.