U Dubrovniku

Vaterpolisti Solarisa potvrdili plasman na Final four: Uvjerljivi i protiv korčulanskog KPK

Vaterpolo   |   Autor: ŠibenikIN   |   12.12.2021 u 12:23

ŠibenikIN/arhiva
Planirano – ostvareno. Vaterpolisti Solarisa, uoči polufinalnog turnira Kupa u Dubrovniku, jasno su naglasili koji je cilj – izboriti Final four. U tome su i uspjeli, drugu poziciju na tablici i plasman na završnicu potvrdili su nedjeljnom pobjedom nad korčulanski KPK-om rezultatom 17:10.

Polufinalni turnir u Dubrovniku Šibenčani su otvorili porazom od prvog favorita – Jug AO. Ali nakon toga nanizali su dvije pobjede u subotu, nad POŠK-om i Medveščakom. A pobjeda nad KPK-om samo je potvrdila plasman na završni turnir Kupa.

S 4:2 dobili su šibenski vaterpolisti prvu dionicu igre. Identičnu prednost imali su i na poluvremenu.

Sve dileme, ako ih je uopće i bilo, riješene su u trećoj četvrtini. Šest su puta Šibenčani tresli mrežu Korčulana, a, na drugoj strani, primili su samo jedan gol. Zadnja četvrtina bila je samo rutinsko odrađivanje posla.

Penava je ponovno bio sjajan. Postigao je četiri gola, a pratnja mu je, ovog puta, s isto toliko golova, bio Čondić Kadmenović. Goreta i Koprčina po dva su puta tresli mrežu protivnika, a po jednom Kreković, Pelicarić, Sirovec i T. Šparada.

Završni turnir Kupa igra se sljedećeg vikenda u Zagrebu, a uz Solaris, igrat će još Jug CO, Mladost i splitski Jadran.