Sve riješeno na početku

Vaterpolistice Viktorije poražene u Splitu od Bure

Vaterpolo   |   Autor: G.M.   |   12.02.2024 u 12:47

ŽVK Viktoria/Facebook
U susretu 3. kola 1. ŽHVL, šibenska Viktoria izgubila je u gostima kod splitske Bure sa 15:10 (6:1, 2:2, 3:3, 4:4). Sljedeće dvije utakmice Šibenčanke će igrati tek početkom sljedećeg mjeseca, 2. ožujka protiv Jadrana, a 3. protiv Juga, obje u gostima.

6 pogodaka zaredom Splićanki u prvoj četvrtini odmah je riješilo pitanje protivnika pa je sve već od tada bilo samo odrađivanje posla. Ipak, igračice Viktorije ostatak utakmice nisu dozvolile da razlika otiđe previše u neželjenom smjeru, naprotiv, ostale tri četvrtine završile su neriješeno. Svakako veseli činjenica da su za Viktoriju zabijale i neke nove igračice (igralo se bez Živković Radnić) te da je većina golova postignuta iz igre (samo jedan gol iz igrača više).

Kod Splićanki nezaustavljiva je bila Lara Srhoj, sa 8 golova.

Bazen na Poljudu, suci Luka Marković i Slaven Sivčević

BURA: Šain, Blažević 3, Pešić, Donald 3, Beatović, Šistov Tadić, Srhoj 8, Brzović, Klančnik 1, Šistov, Buljan, Sinković, Srdanović

VIKTORIA: Marić, A. Dugopoljac, Desnica 2, Mijat, Ružić, Jakelić 2, Squiccimarro 1, Vlahov, Pašara 2, Bumbak 3, Ćaleta, Lovrić-Caparin, Šupe, G. Dugopoljac

Na tablici vodi Mladost sa 10 bodova, ali i utakmicom više, slijede Jadran sa 8, Bura sa 6, Viktoria i Jug sa 3 te Mursa sa 0 bodova (Osječanke također imaju utakmicu više). Prve 4 ekipe idu u polufinale doigravanja.