Dobro prvo poluvrijeme

Vaterpolistice Viktorije se držale protiv Mladosti dok je bilo snage

Vaterpolo   |   Autor: G.M.   |   03.02.2024 u 21:33

ŠibenikIN
U susretu 1. kola 1. ŽHVL, Viktoria je na svom bazenu poražena od zagrebačke Mladosti sa 8:19 (2:3, 3:3, 1:7, 2:6).

Antonija Živković Radnić (pogotkom za 1:0 lobom) i Karla Ružić (pogotkom iz daljine) bile su predvodnice dobrog otpora kojeg su Šibenčanke pokazale u prvoj četvrtini, koja je završila 2:3 za Mladost.

Nastavila je Živković Radnić dobro i u drugoj četvrtini, zabivši iz blizine golove za 3:4 i 4:5. Otpor nije pao do kraja poluvremena: Matija Bumbak iz kontre smanjuje na 5:6, rezultat kojeg nakon 16 minuta Viktoria protiv Mladosti nije držala dugo vremena.

Nakon jednog pogrešnog dodavanja domaćih blizu svog gola, Mladost prvi put bježi na 3 razlike (5:8). Bio je to početak kraja, jer Zagrepčanke bježe na velikih 6:13 do kraja treće četvrtine te je ostatak susreta bio formalnost.

Bazen u Crnici, gledatelja 25, suci Joško Prančić i Slaven Sivčević
VIKTORIA: Marić, Dugopoljac, Desnica 1, Mijat, Ružić 1, Jakelić, Squiccimarro, Vlahov, Živković Radnić 5, Bumbak 1, Ćaleta, Lovrić-Caparin, Dugopoljac, trener Josip Petković
MLADOST: Medvešek, Lončar 1, Alfirević, Rogulj 2, Rožić 2, Skelin 2, Medić 3, Glas 4, Brkičić, Stipanov 2, Jadrešić, Lulić 3, Frketić, Bolanča, trenerica Nataša Šerkinić