Efikasna utakmica

VK Solaris dobio Zadra rukometnim rezultatom: Već u prvoj četvrtini upalo 13 golova

Vaterpolo   |   Autor: G.M.   |   15.02.2024 u 11:40

Facebook/VK Solaris
U svojoj 5. utakmici proljetnog dijela Prvenstva Hrvatske (11. ukupno), vaterpolisti Solarisa pobijedili su goste iz Zadra rezultatom 23:16 (7:6, 5:5, 7:4, 4:1). Tako smo jučer u Crnici gledali zbilja neobičan susret, u kojem obrane nisu bile na razini. Šibenčani i dalje mirno drže 4. poziciju pred doigravanje, sa 27 bodova iz 11 susreta. Već u petak, Solaris će gostovati na Korčuli kod KPK.

Iako Solaris nije izgubio od Zadrana već 24 godine, vaterpolisti zadarskog kluba često znaju pružiti dobar otpor, što rezultira neobičnim kretanjima rezultata (sjetimo se lanjske utakmice u Zadru, kada je Solaris vodio čak 9, a pobijedio samo 1 razlike).

Ovaj put, neobičnost je bila u velikom broju pogodaka. Gosti su bili vrlo raspoloženi u napadu, no, srećom za šibenski sastav, Solaris je na drugoj strani također bez problema rješavao svoje napade. U drugoj četvrtini šibenski trener čak je izvadio (inače ove sezone odličnog) vratara Marina Šparadu, kako bi probudio obranu. Bez glavnog vratara i bez Bulata, koji je dobio crveni karton, problemi protiv zadarskog sastava trajali su zbilja duže od očekivanog.

Kada se Šparada vratio na gol, obranio je jedan peterac. Šibenski napad nastavio je zabijati, a Zadrani to više nisu mogli pratiti. Spomenimo i da je utakmica obilovala isključenjima: čak 5 gostujućih igrača izašlo je iz igre zbog 3 isključenja.

U prvoj četvrtini, nakon peterca Vrdoljaka za 1:0, Jovančević i Butić brzo su doveli goste do vodstva 1:3. Na Bulatov gol uzvraća Ćalić, a onda Burburan i Pelicarić donose 4:4. Petković pogađa za 5:4, uzvraća Zelić, na Bulatov gol uzvraća opet Ćalić, a Bulat sekundu prije sirene pogađa za 7:6.

U drugoj četvrtini, Jovančević sa dva pogotka preokreće na 7:8, a šibensko vodstvo sa 2 gola vraća Duje Akrap. Luda utakmica se nastavlja: Raci i Butić donose 9:10, potom Pelicarić izjednačuje, nakon čega Raci pogađa za 10:11, Pelicarić opet izjednačuje. Do odmora Solaris konačno opet vodi, strijelac je za 12:11 Duje Akrap.

U trećoj četvrtini Solaris se konačno odlijepio: Petković i Pelicarić donose 14:11, no Ćalić i Jovančević zabijaju na drugoj strani. Duje Akrap i Petković potom vraćaju na 3 razlike. Na 16:14 smanjuje Ćalić, onda na drugoj strani zabijaju Burburan iz peterca i Duje Akrap. Još jednom Butić za Zadar pa Pelicarić za Solaris i to je već 19:15, a ima se igrati još cijela četvrtina!

U zadnjoj četvrtini, Petković donosi sad već velikih 20:15. Na gol Butića uzvraća dvaput Burburan za 22:16, a mladi Šimun Brajković zaključuje ovaj nezaboravni susret pogotkom za konačnih 23:16.

Bazen u Crnici, gledatelja 100, suci Marin Beltrame i Rene Vekić
SOLARIS: M. Šparada, Bralić, Brajković 1, R. Akrap, Jakovčević, Petković 4, D. Akrap 5, Pelicarić 5, Vrdoljak 1, Bulat 3, Burburan 4, T. Šparada, Štrkalj, Desnica, trener Denis Seferović
ZADAR: Lazić, A. Donđivić, Raci 2, Bašić, Ćalić 4, Jovančević 5, L. Donđivić, Cicero, Butić 4, Eškinja, Zelić 1, Jurišić, Miskolczi, Antić, trener Goran Jovančević