Mladi iskoristili priliku na kraju

VK Solaris protiv Medveščaka lako stigao do nove pobjede

Vaterpolo   |   Autor: G.M.   |   09.02.2024 u 22:09

ŠibenikIN
Vaterpolisti Solarisa su u svojoj 4. utakmici proljetnog dijela prvenstva (10. ukupno) na svom bazenu stigli do uvjerljive pobjede protiv Medveščaka sa 19:6 (4:2, 6:1, 3:0, 6:3) te mirno drže 4. mjesto na tablici sa 24 boda. U srijedu, također u Crnici, gostovat će Zadar.

Zagrepčani su se rezultatski držali u prvoj četvrtini, zahvaljujući jednom pogotku s igračem više i jednom iskorištenom petercu, no ipak je i nakon 8 minuta Solaris već imao dobru prednost, 4:2. U nastavku, šibenska obrana odradila je odličan posao, vratari zajedno skupili 16 obrana, a napad je mirno realizirao akcije. Četiri iskorištene čiste kontre i još polukontri koje je pokrenula čvrsta obrana bile su jedno od glavnih oružja Solarisa na putu do mirne pobjede.

Dvaput su Šibenčani napravili seriju 6:0 i razlika je otišla do velikih 13. Priliku su dobro iskoristili i mladi igrači; Šimun Brajković dvaput i Roko Babara su se upisali u strijelce, dok je Lucian Štrkalj obranio jednu čistu kontru Medveščaka.

Bazen u Crnici, gledatelja 150, suci Joško Prančić i Branko Banovac

SOLARIS: M. Šparada, Babara 1, Brajković 2, R. Akrap 1, Jakovčević, Petković 3, D. Akrap, Pelicarić 4, Vrdoljak 4, Bulat, Burburan 2, T. Šparada 2, Štrkalj, Goleš, trener Denis Seferović

MEDVEŠČAK: Podrug, Škegro, Car 1, Bakarić 1, Gavranić 1, Ljepava 1, Tolja 1, Šimunović 1, Reichel, Gagulić, Matešić, Brčić, Udović, Kirinec, trener Ivan Rukavina