Slavlje u Rijeci

Amerikanka Johnson tricom gotovo s polovice terena donijela pobjedu košarkašicama Šibenika

Košarka   |   Autor: ŠibenikIN   |   12.12.2022 u 13:18

Facebook Naši Tići/arhiva
Trijumfalno je završio susret košarkašica Šibenika u Rijeci. I to na nesvakidašnji način. U posljednjem napadu Amerikanka Johnson pogodila je tricu gotovo s centra za šibensko slavlje rezultatom 53:50.

Neizvjestan je bio dvoboj u dvorani Mladosti u Rijeci. Domaća je ekipa imala pola koša prednosti na isteku prve četvrtine. Ali do odmora Šibenčanke su preokrenule rezultat, a u drugoj su dionici igre primile samo devet koševa.

Treća četvrtina pripala je riječkim košarkašicama, ali završnica je bila u potpunosti neizvjesna. A odlučila ju je već spomenuta Amerikanka Johnson tricom u zadnjem napadu na utakmici.

S 19 koševa Johnson je bila i najefikasnija šibenske igračica.

FSV – Šibenik 50:53 (16:15, 9:18, 15:10, 10:10).
Rijeka, dvorana Mladosti. Gledatelja: 50.
Suci: Golić, Patača i Cvijović (Rijeka).
FSV: Bašek 7 (5-6), Brandić 27 (7-11), Tuftan 8 (2-4), Kajfeš 2, Šporčić 4, Vidović, Ratković, Jurčić, Leoni, Laljek 2, Stanić.
ŠIBENIK: Johnson 19 (7-11), Dobrić 3 (1-2), Dragović 9, Šarić 4 (1-2), Cherkaska 7, Baban 6, Milković, Čala, Branisavljević, Milković 5 (1-2).