Slabo

Bez šanse za pobjedu: Split prejak na Baldekinu za košarkaše Šibenke

Košarka   |   Autor: G.M.   |   10.12.2023 u 21:51

GKK Šibenka/Milan Balaban
U 12. kolu FAVBET Premijer lige za košarkaše, Šibenka je na svom terenu poražena od Splita sa 75:98 (13:28, 21:28, 21:24, 20:18). Protivnik je još jednom napravio veliku seriju u prvom poluvremenu, ovaj put 15:0, a, za razliku od zagrebačke utakmice protiv Cibone, večeras povratka nije moglo biti.

Splićani su ozbiljno shvatili Šibenku: pobjedu kod Cibone te pun i bučan Baldekin nisu mogli zanemariti. Narančasti su fizički i tehnički dosta jakim suparnicima pružali rezultatski otpor do 4. minute i vodstva 11:8, da bi potom gosti otišli velikom serijom na 11:23, a do kraja prve četvrtine bilo je već i 15 razlike. Shorter i Funderburk bili su jednostavno nezaustavljivi, prvi je već upisao 11, a drugi 9 poena nakon 10 minuta. Pokušao je trener Milačić i sa visokom petorkom i sa niskom, nije bilo pomoći.

Druga četvrtina nastavljena je u sličnom tonu, s tim da je sredinom tog perioda Šibenčane potpuno stao šut (izvana ništa nije ulazilo, a kod prodora ispod koša, nakon dobrog ulaza u reket, promašivalo se čista polaganja, a i slobodna bacanja nisu bila sjajna), dok su na drugoj strani i ostali igrači Splita počeli pokazivati što znaju. Od 22:42 Splićani u manje od tri minute dolaze do 22:52, što je najavljivalo moguću katastrofu, koja je u nastavku ipak izbjegnuta.

Šibenski Amerikanac Howard po običaju je u našoj ekipi prednjačio u obrani i fizičkim duelima, a, netipično za njega, bio je solidan i u napadu, sa 12 poena. U trećoj četvrtini Klarin, a ponešto i ostali, konačno pronalaze recept kako probiti gostujuću obranu i nakon toga zabiti koš iz polaganja, što je na momente, kada se pridružio i Foreman svojim dalekometnim ubačajima, izgledalo dobro. U nekoliko navrata Šibenka je od minus 30 bila blizu smanjivanja na ispod 20 razlike, no svaki zalet Šibenčana Splićani su prilično ležerno odbili i vratili rezultat na neupitnu prednost.

U posljednjoj četvrtini domaća publika pokušala je posljednji put pozvati domaće igrače na pokušaj smanjivanja razlike maksimalno koliko se može, no taj maksimum bio je konačnih minus 23. Iako će se nekom ovaj izvještaj učiniti preblag i nekritičan, s obzirom na iskazano nezadovoljstvo navijača igrom, činjenica je da je Split doista jači za barem ovoliko razlike u ovom trenutku, a zalaganjem šibenske momčadi izbjegnut je puno veći poraz, budući da je u jednom trenutku izgledalo da bi moglo završiti i sa 40 do 50 poena prednosti za goste.

SD Baldekin, gledatelja 800, suci Jovović, Kruljac i Galić

ŠIBENKA: Skorić, Hrštić 8, Foreman 11, Mandalinić 11, Perković 12, Bobek, Klarin 21, Howard 12, Šarić, Škugor, Brajković, trener Damir Milačić

SPLIT: Funderburk 17, Shorter 19, Kalajžić 5, Tišma 8, Ljubičić 6, Perković 16, Sullivan 12, Klepo 6, Vuko 5, Perkušić 4, Dubravčić, trener Slaven Rimac

Šibenci slijedi gostovanje kod Zadra sljedećeg vikenda.