Baldekin opet u transu

Bila je to neka druga Šibenka u drugom poluvremenu: Uvjerljivo 7. ligaško slavlje protiv jakog Dinama

Košarka   |   Autor: G.M.   |   26.01.2024 u 20:37

GKK Šibenka/Milan Balaban
U utakmici 18. kola FavBet Premijer lige, košarkaši Šibenke na Baldekinu su pobijedili (po nekima) favorizirani Dinamo sa 98:74 (17:22, 23:19, 29:13, 29:20) te sada u prvenstvu imaju omjer 7-10. Ključni trenutak susreta bila je serija Šibenke koja je počela u 26. minuti kod rezultata 58:54 te trajala do 77:54 iz 33. minute. Iako je ova pobjeda važna zbog hvatanja nekih rezultatskih ciljeva za ovu sezonu, u sjećanju će ipak ostati način kako je Šibenka igrala drugo poluvrijeme, slavlje igrača i navijača poslije utakmice te euforija koja je opet zahvatila Baldekin i koja će, nadamo se, nositi Šibenku do ostvarenja tih ciljeva.

A nije baš počelo idealno..., makar nije ni sasvim loše. Šibenka je u obrani zaustavila Zagrepčane pod košem, no igrači Dinama su, uz 5 pogođenih trica, pogodili i 12 slobodnih bacanja. Pogodak za 2 poena u prvom poluvremenu za Dinamo skoro da nije postojao: postigli su dvicu samo 2 puta u prvoj i 5 puta u drugoj četvrtini. Šibenka je igrala agresivno pod obručem i odsjekla goste, no u prvom poluvremenu ipak se igralo malo preagresivno.

U šibenskom napadu, pak, nikako nije služila trica (koja je u jednom trenutku iznosila katastrofalnih 1 od 16). U jednom trenutku Dinamo je otišao na zabrinjavajućih 10 razlike (17:27 u 13. minuti), da bi se do kraja poluvremena Šibenčani uspjeli potpuno vratiti, naročito zahvaljujući seriji 8:0 (od 20:30 do 28:30 sredinom drugog perioda) te novom naletu prije samog odmora (kada je svijetlilo obećavajućih 40:41).

U nastavku je šibenska obrana pronašla idealan omjer agresivnosti i smirenosti, a napad je proradio od 24. minute te se od 50:50 došlo do 63:54 (13 poena u samo tri minute!), odnosno do 69:54 na isteku treće četvrtine (Dinamo bez ijednog poena u zadnje 4 minute četvrtine, Šibenka ukupno 29 poena u četvrtini).

Jednom kad se počelo uvjerljivo voditi, šibenski napad potpuno se skulirao i počeo konačno igrati onako kako ga želimo gledati od početka ove sezone, makar je i dalje bilo individualnih pokušaja nemogućeg, u razumljivoj želji da se publiku zapali do kraja.

Serija Šibenke 19:0 odvela je domaće do velikih 77:54 i to je bilo to. Kraj utakmice šibenski navijači pamtit će, koliko po atraktivnoj košarci, toliko i po atmosferi koja je bila sve euforičnija kako su se nizali potezi poput Howardovog zakucavanja, Lukićevog povika prema Funcutima „idemo, bre“ koji je zapalio i nasmijao publiku te Foremanovog uletanja među navijače kad je susret završio.

Babić je odigrao odličnu i zrelu utakmicu, Lukić također odličan, kao i Perković, a iskazali su se i mladi igrači na kraju. Trica je, ne računajući tih spomenutih početnih 1 od 16, u nastavku iznosila fenomenalnih 11 od 17. Gledatelji, koji i dalje vjeruju u Šibenku te pune Baldekin, dobili su što su čekali. Dobra je to bila uvertira za ono što čeka Šibenku u sljedećem radnom tjednu, a to su tri utakmice ABA 2 balona, uz nadu da će se utakmicu protiv Zaboka, koja je na rasporedu usred tog balona, ipak uspjeti odgoditi.

SD Baldekin, gledatelja 700, suci Jurčević, Gracin i Vukušić
ŠIBENKA: Lukić 17, Klarin 9, Pleadin 8, Howard 4, Babić 22, Skorić 9, Foreman 11, Topolović, Perković 14, Šarić, Škugor 2, Brajković 2, trener Petar Maleš
DINAMO: Garafolić 5, Majić 9, Nakić-Vojnović 7, Brzoja 10, Vrgoč, Dugandžić, Kraljević 12, Vučić 12, Novačić 15, Mikšić 4, trener Josip Sesar