Protiv konkurenta za doigravanje

Blijeda Šibenka poražena od Dubrave doma: Nakon loše igre dobili priliku za preokret pa je propustili

Košarka   |   Autor: G.M.   |   06.04.2024 u 20:58

GKK Šibenka/Milan Balaban
U utakmici 29. kola FavBet Premijer lige za košarkaše, Šibenka je na svom Baldekinu poražena od zagrebačke Dubrave sa 62:68 (21:17, 12:13, 14:26, 15:12). U borbi za 8. mjesto i play-off, Dubrava ima omjer 11-18, Šibenka 10-18, a Alkar 9-19. Šibenčani u utorak u zaostaloj utakmici dočekuju od 20 sati Cibonu na Baldekinu.

Protiv direktnog konkurenta za doigravanje, Šibenku je na Baldekinu pratilo osjetno manje ljudi nego inače, makar i dalje solidnih 500 gledatelja. Zbog prvenstvenih pravila, trener Pandža stalno mora jednog stranca ostaviti izvan kadra, a ovaj put je to bio Topolović.

Nije bilo većih promjena u igri domaće momčadi, napadački problemi bili su i dalje prisutni. Pavao Paić konačno se vratio igranju. U neefikasnom prvom poluvremenu, rezultat je na početku bio stalno izjednačen; jedina dva bijega Šibenčani su imali kada je Pleadin sa 5 poena zaredom donio 19:14 te kada je Babić pogodio tricu za 33:28 u 18. minuti. Zadnje dvije i pol minute druge četvrtine bile su naročito neefikasne, sa samo dva poena gostiju za 33:30 na odmoru.

Od 22. minute i rezultata 37:32 kreće nalet gostiju. Aktivnijom igrom, u sljedeće dvije minute preokreću na 39:42, potom vežu i dvije trice pa nekoliko slobodnih bacanja, za 39:51. Pleadin i Skorić individualnim potezima smanjuju na tren na obećavajućih 47:53 pred zadnjih 10 minuta, u kojih se ipak, zahvaljujući trici Vragovića, odlazi s gostujućih plus 9, 47:56.

Zadnju četvrtinu obje ekipe opet otvaraju neefikasno (u prvih 5 minuta 5 domaćih i 6 zagrebačkih poena). Bilo je energije u igračima Šibenke, ali ne i ideje kako napraviti neku akciju, dok je gostima stala realizacija. I onda, iz ničega, jedan poen nakon tehničke greške Dubrave, jedan koš uz faul i jedna izgubljena lopta Dubrave koja rezultira s nova dva šibenska poena iz kontre i eto nas na samo 57:62.

Budi se publika, Foreman je nagrađuje s tricom za 60:62, no tada Dubrava uzvraća sa 4 poena zaredom. 78 sekundi do kraja Lukić smanjuje s linije za slobodna bacanja na 62:66. Imali su Šibenčani priliku za daljnje smanjenje, no niz nespretnosti i promašaj Pleadina za tricu su to onemogućili. Vragović pogađa dva slobodna bacanja, za 62:68, priči je tu bio kraj.

Dubrava je i dalje, od devedesetih do danas, ekipa koja je najviše puta dobila Šibenku na Baldekinu, a da ne spada u sami vrh hrvatske košarke.

SD Baldekin, gledatelja 500, suci Vulić, Hordov i Modrić
ŠIBENKA: Skorić 12, Pleadin 12, Howard 2, Foreman 13, Babić 5, Lukić 11, Klarin, Starovlah 5, Perković 2, Škugor, Paić, Brajković, trener Josip Pandža
DUBRAVA: Hudson 2, Vidović 5, Ročak 17, Andrija Matić 11, Rajaofera 6, Vragović 12, Jurić 2, Tišma, Karahodžić 4, Paponja, Andrej Matić 9, trener Marijan Bagarić