Šest od šest

GKK Šibenka jedina neporažena momčad lige, Klarin s tri trice donio pobjedu protiv Bosca, na tribinama i Aco Petrović

Košarka   |   Autor: ŠibenikIN   |   06.11.2022 u 07:20

Nastavlja se pobjednički niz košarkaša GKK Šibenke. Stigla je i šesta pobjeda u isto toliko odigranih susreta HT Premijer lige. Na Baldekinu je svladan Bosco rezultatom 81:74 u vrlo uzbudljivoj utakmici koju je na kraju prelomio mladi Antonio Klarin s tri uzastopne trice.

Fenomenalan je bio šibenski ulazak u utakmicu. Momčad Damira Milačića povela je s 10:0, no, brzo su se gosti vratili u igru. Pa su Šibenčani na isteku desete minute imali samo četiri koša prednosti – 24:20.

Kako je vrijeme odmicalo gosti su se sve više razigrali, u jednom su trenutku preuzeli i vodstvo. Dalekometni šut domaćine nije služio, ali ipak, serijom 13:0, Šibenčani su sačuvali svoje vodstvo do poluvremena.

U nastavak su ponovno domaći košarkaši ušli jako dobro, stigli su do dvoznamenkaste prednosti (58:46), ali nisu uspjeli prelomiti utakmicu. Za razliku od Šibenčana, gostima su trice puno bolje išle, pa su se vratili u susret.

Ali u ključnim trenucima utakmice jedan mladi domaći igrač dao je ključan doprinos prema pobjedi. I to tricama koje su do tada bile veliki šibenski problem. Playmaker Antonio Klarin u tim je trenucima postigao tri trice na oduševljenje šibenske klupe, svojih suigrača, naravno i tribina Baldekina. Bilo je to dovoljno za šesto slavlje u sezoni.

Dvoboj protiv Bosca s tribina Baldekina pratio je i izbornik hrvatske košarkaške reprezentacije Aleksandar Petrović.

GKK Šibenka - Bosco 81:74 (24:20, 20:20, 18:17, 19:17)
ŠIBENIK- Dvorana na Baldekinu. Gledatelja 400.
Suci: Leo Roglić, Gordan Terlević i Teo Miletić.
GKK Šibenka: Skorić (6), Bobek, Klarin (11), Gulin (15), Howard (4), Brocić (7), Antić, Jambrović (20), Šarić, Škugor, Paić (18). Trener: Damir Milačić.
Bosco: Krajnović (10), Matić (7), Kuzmanović (3), Katura (18), P. Babić (7), Radulović (3), Primorac (6), L. Babić (15), Čović, Krapić (5). Trener: Ivan Tomas.