Nije išlo

Košarkašice Šibenika bez finala Kupa Ružice Meglaj Rimac, Plamen Požega uspješnija

Košarka   |   Autor: ŠibenikIN   |   16.03.2024 u 07:14

Facebook Naši tići/arhiva
Košarkašice Šibenika nisu se uspjele plasirati u finale Kupa Ružice Meglaj Rimac. Na finalnom turniru koji se igra u Požegi, u polufinalnom susretu bolja je bila domaća Plamen Požega koja je slavila rezultatom 79:63.

Iskusna domaća ekipa ima je vodstvo od šest koševa prednosti na kraju prve četvrtine. Jako dobro su se Šibenčanke držale i u drugoj, sve do poluvremena. Uslijedio je potom četvrti prekršaj Stojsavljević i bilo je jasno da jednakim intenzitetom se neće moći igrati u obrani.

Nije ekipa Stipe Bralića dozvoljavala domaćim košarkašicama da se odlijepe, pokušale su se vratiti u utakmicu, ali nije bilo snage ni mogućnosti.

Stojsavljević s 22 i Skorić sa 17 koševa bile su najefikasnije u šibenskim redovima.

U drugom polufinalu igrali su Medveščak i Ragusa, a plasman u finale izborile su Dubrovkinje.

Plamen Požega – Šibenik 79:63 (25:19, 20:18, 19:15, 15:11)
POŽEGA Sportska dvorana ‘Tomislav Pirc’. Gledatelja 500.
Sutkinje: Jelena Tomić i Nika Štampalija, sudac: Filip Lipovac.
PLAMEN POŽEGA: Ivezić (9), A. Berger, Lowery (12), Bašić, Kešeljević, Uzelman, Vučković (18), Zorić (9), Benić, M. Bergman, Miletić (8), Podrug (23).
ŠIBENIK: Dragović, Skorić (17), Dobrić (8), Milković, Baban, Vlaić, Šarić (3), Branisavljević, Stojsavljević (22), Džafić, Mobley (13).