Bralić protiv Lokice

Košarkašice Šibenika bez šansi na domaćem parketu protiv KAŽL-a

Košarka   |   Autor: G.M.   |   15.01.2023 u 20:59

ŠibenikIN
U utakmici 12. kola košarkaške Premijer lige za žene, Šibenik je na Baldekinu pred 50 gledatelja poražen od jake splitske ekipe Košarkaška akademija Žana Lelas sa 57:81 (14:32, 13:18, 13:22, 17:9). Kod domaćih standardno najbolja Johnson sa 22, kod gošći odlična je bila Božan sa 27 poena, od toga čak 20 u prvom poluvremenu. Utakmicu su sudili A. Pepur, P. Pepur i Banović.

Bila je ovo prva utakmica drugog dijela prvenstva. KAŽL se još jednom pokazao kao prejak za mladu ekipu Šibenika, koja je još bila oslabljena neigranjem kapetanice Šarić.

Splitski klub vodi bivši nogometni trener Vjekoslav Lokica, Šibenčanima najpoznatiji po spašavanju Šibenika 2000. godine pobjedama protiv Hajduka i Dinama. Splićanke su osvojile i ovogodišnje izdanje ženske verzije regionalnog Alpe-Adria kupa.

Realno, KAŽL ovisi o svoje tri igračice, što se vidjelo i na Baldekinu. Od 50 koševa Splićanki u prvom poluvremenu, njih čak 46 su dale Ljubos, Johnson Atkins i Božan. Utakmica je bila vrlo brzo riješena, a gostujuća prednost se do odmora popela na 27:50.

Šibenik se standardno orijentirao na trice, ovaj put čak i manje nego inače. Od 27 pokušaja na utakmici pogodile su ih samo 5. Skoro polovicu tih pokušaja ispucali su centri (Čerkaska 2 od 6, L. Milković 0 od 7).

Drugo poluvrijeme bilo je odrađivanje posla. Početkom zadnje četvrtine KAŽL je dosegao najveću prednost, 40:74, no Šibenčanke su ipak uspjele smanjiti na neloših 24 razlike na kraju. Neloših, s obzirom kako je izgledalo na početku. Bio je Lokica čak i ljut na svoje igračice nakon uvjerljive pobjede, jer su u posljednjoj četvrtini zabile tek 9 poena (i to 5 u zadnjoj minuti).

Šibenik je u zadnjoj četvrtini, osim bolje obrane, počeo igrati timski u napadu pa smo vidjeli nekoliko vrlo dobrih zajedničkih akcija Johnson i L. Milković. Tako se u posljednjih 10 minuta ipak uspjelo smanjiti veliku prednost gošći.

ŠIBENIK: Johnson 22, Baban 12, Dobrić, J. Milković 3, L. Milković 10, Šuperba 1, Čala, Dragović 3, Branisavljević, Čerkaska 6, trener Stipe Bralić
KAŽL: Grizelj 2, Bešlić 9, Johnson Atkins 20, Ljubos 18, Božan 27, Pirjak, Rimac 5, Dominović, Pavić, Sokanović, trener Vjekoslav Lokica

Iako Šibenik još uvijek ima veliku prednost nad ekipama sa dna tablice, valja spomenuti kako su te ekipe dovele par pojačanja pa Šibenik još uvijek ne može pitanje opstanka smatrati riješenim.