U Dubrovniku

Košarkašice Šibenika blizu pobjede protiv aktualnih prvakinja Hrvatske, kobna serija 11:0 na kraju susreta

Košarka   |   Autor: G.M.   |   30.10.2023 u 12:03

HKS TV
U susretu 5. kola Premijer ženske lige za košarkašice, Šibenik je u gostima kod Raguse poražen sa 79:68 (20:23, 21:16, 19:16, 19:13), iako je 4 i pol minute prije kraja svijetlilo 68:68. U sljedećem kolu Šibenčanke na Baldekinu dočekuju novajliju u ligi Zadar Plus.

Početak utakmice obilježila je Nives Džafić, postigavši prvih 8 poena za Šibenik, čime su gošće povele 3:8. Vodstvo se održavalo kroz cijelu prvu četvrtinu, da bi domaće preokrenule u drugoj, poglavito zahvaljujući jednoj seriji od 9:0. Dubrovčanke su do kraja poluvremena malo podigle svoju prednost, no Amerikanka Gavin je prije odmora uspjela smanjiti zaostatak na samo minus 2 (41:39).

Sredinom treće četvrtine Ragusa opet bježi na 51:41, a onda su uslijedili novi usponi i padovi obiju ekipa. U 31. Šibenik je opet blizu (60:57) pa Ragusa bježi na 66:59, da bi Gavin (koja je na utakmica izvela čak 12 slobodnih bacanja) u 36. minuti na taj način izjednačila na 68:68.

I upravo nakon što su, nakon dugo vremena, Šibenčanke dostigle dubrovačku prednost, uslijedila je nova crna rupa: do kraja dvoboja Šibenik će imati 4 promašene trice, 2 promašene dvice i jedno pogrešno vođenje, bez postignutog poena, što je Ragusa iskoristila za, na kraju ispada, uvjerljivu pobjedu 79:68.

Utakmicu je obilježio jako loš šut za tricu obiju ekipa, Ragusa 4 od 22, Šibenik 5 od 26.

SD Gospino polje, gledatelja 50, suci Pribisalić, Polić i Malekinušić
RAGUSA: Perić 10, Strilić 11, Ujević, Miloglav, Milat, Hajdin 15, Todorić 22, Tokić, Rozić, Šarotić, Čičić 21, Majstorović, trenerica Cvetana Matić
ŠIBENIK: Dragović 5, Skorić 9, Dobrić 4, Milković, Šuperba, Gavin 31, Šarić, Branisavljević, Džafić 13, Mobley 6, trener Stipe Bralić