Uzbudljiva utakmica

Košarkašice Šibenika bolje od FSV-a nakon drame: Stojsavljević od tragičarke do junakinje

Košarka   |   Autor: G.M.   |   29.01.2024 u 12:48

U utakmici 14. kola Premijer lige za košarkašice, Šibenik je na svom Baldekinu pobijedio riječku ekipu FSV sa 64:59 (22:12, 15:14, 12:24, 15:9). Prvo ime susreta bila je Tihana Stojsavljević, koja je, nakon svoje loše igre u trećoj, zadnju četvrtinu odigrala na visokoj razini. U sljedećem kolu, narednog vikenda, Šibenčanke će gostovati kod Pule.

Počelo je dobro: nakon što su došle na radnu temperaturu, igračice Šibenika su od početnih 0:5 za Riječanke vrlo brzo došle do 22:12 nakon 10 minuta, a prednost se još malo povećala u drugoj četvrtini, naročito nakon što je mlada Dragović pogodila tri trice nakon ulaska u igru, u svom već klasičnom stilu.

Na odmoru je svijetlilo 37:26 i igra je izgledala dobro, no u trećoj četvrtini FSV kreće sa agresivnijim pristupom, od kojeg gošće nisu odustale ni kad su izašle iz bonusa ni kad im je dobra igračica Tuftan dobila 4. osobnu grešku. Domaće su sve više ulazile u greške, naročito ovozimsko pojačanje Stojsavljević, koja je napravila nekoliko ozbiljnijih grešaka, uz niz promašaja u napadu pa je FSV potpuno preokrenuo i u zadnjih 10 minuta ušao sa prednošću 49:50.

Jednim slobodnim bacanjem Brajac postavlja i 49:51, no to je bio kraj riječkog naleta. U sljedećih 5 minuta upalo je samo 4 poena ukupno, koje je sve postigla Stojsavljević za Šibenik i 53:51. Stojsavljević je posljednju četvrtinu odigrala vrhunski, pokazavši sve što zna i u napadu i u obrani, te upisala u tom periodu 11 poena, od ukupno 15 šibenskih.

130 sekundi do kraja Šibenik je stekao velikih 60:53, no nakon minute odmora Brajac i Krakić vraćaju gostujući zaostatak na samo minus 1. Drama se ipak završila sretno za naše, nakon što su odoljele i tom posljednjem izazovu.

Uz Stojsavljević, odličnu utakmicu odigrala je Skorić, a Dragović je, premda u drugom poluvremenu nije imala napadački učinak iz prvog dijela, u nastavku odigrala veliku ulogu u obrani.

SD Baldekin, gledatelja 100, suci Bralić, Strikić i Pepur
ŠIBENIK: Dragović 9, Baban 3, Stojsavljević 25, Džafić 3, Mobley 12, Skorić 12, Dobrić, Milković, Šuperba, Vlaić, Perković, Branisavljević, trener Stipe Bralić
FSV: Bašek 4, Tuftan 7, Kajfeš 9, Brajac 8, Krakić 14, Čipčić 8, Ratković, Vidović, Jurčić 3, Šporčić, Brandić 6, Kudić, trener Teddy Delač