Mirno drže šesto mjesto

Košarkašice Šibenika došle do bitne i uvjerljive pobjede kod Pule, veliki dan Lucije Skorić

Košarka   |   Autor: G.M.   |   04.02.2024 u 18:46

HKS TV
U susretu 15. kola Premijer lige za košarkašice, Šibenik je u gostima kod Pule, na parketu na kojem se u posljednjih desetak godina nije previše puta usrećio, slavio sa 68:87 (18:31, 13:18, 12:25, 25:13). Tako sada, sa omjerom 8-7, Šibenčanke vrlo mirno drže 6. mjesto na tablici. Sljedeće kolo na Baldekin dolazi Ragusa.

Već u prvoj četvrtini Skorić i Mobley su pokazale da će danas biti glavno šibensko oružje: jedna je zabila 12, a druga 10, tako da je Šibenik već nakon 10 minuta imao dobru prednost od 18:31.

Šibenčanke su bile toliko bolje, da nemamo ništa za napisati, osim kretanja rezultata: 20 razlike prvi put je dosegnuto 41 sekundu prije odmora (29:49), a 30 razlike (41:71) u 29. minuti.

Bilo je i 36 razlike 7 i pol minuta do kraja, da bi Puljanke taj period dobile sa 22:5 te tako smanjile na ispod 20 razlike.

Nije trica bila jedino oružje Šibenika, no večeras je išla dosta dobro: 13 od 30. Stojsavljević je svojim djelovanjem u reketu svakako omogućila da tricašice imaju toliko prostora. Lucija Skorić, prvo ime susreta, zabila je 28 poena, uz tricu 6 od 9 te 7 asistencija. Perina Vlaić zabilježila je prve minute za seniorke Šibenika.

Dom sportova Mate Parlov, gledatelja 50, suci Lenac, Golić i Erik
PULA: Pačkovski 10, Miše 8, Begonja 18, Dautović 7, Bučuk 17, Šarić, Barukčić, Škare 8, Babić, Giraldo, trener Ivan Đukić
ŠIBENIK: Skorić 28, Baban 3, Stojsavljević 20, Džafić, Mobley 23, Dragović 2, Dobrić 11, Vlaić, Šarić, Branisavljević, trener Stipe Bralić