Dragović 6 trica, Johnson 28 poena

Košarkašice Šibenika kod Splita slavile četvrtu pobjedu zaredom

Košarka   |   Autor: G.M.   |   12.11.2022 u 18:22

HKS TV
U 7. kolu košarkaške Premijer lige za žene, Šibenik je u gostima kod Splita slavio sa uvjerljivih 57:89 (15:28, 15:28, 11:18, 16:15). Utakmicu je obilježio šibenski šut za 3 poena, značajno bolji nego u prošlim utakmicama. Šibenske igračice tako su pogodile čak 16 trica iz 33 pokušaja, a mlada Petra Dragović ih je pogodila 6 od 7. Zahvaljujući velikom vodstvu te izostanku Baban, danas je više igračica nego inače dobilo značajniju minutažu.

Bila je to četvrta prvenstvena pobjeda Šibenčanki zaredom te sada imaju omjer 4-3. Ova pobjeda se i očekivala, jer, bez obzira koliko problema ima Šibenik ove sezone, Split ih ima još više te igraju sa iznimno mladom momčadi, uključujući Ivu Tabak, koja nema niti 13 godina, a igra značajnu ulogu kod Splićanki pa je i danas odigrala 26 minuta.

Split je tako doživio i sedmi poraz u sezoni, protiv danas dominantnih igračica u narančastom. Domaće su povele 2:0, poslije čega su uslijedile dvije trice Dobrić i Dragović. Split je ponovno bio u vodstvu 9:7 u 4. minuti, a onda je Šibenik počeo graditi prednost, koja je nakon 10 minuta već iznosila 13 poena. Johnson je protiv Splita imala još veću mogućnost nego inače za prodore ispod obruča, a pomogli su joj i ubačaji za tri poena vanjske linije, što je dodatno razvuklo obranu domaćih.

Dragović, Johnson, Čerkaska i Dobrić nastavljaju trpati i u drugoj četvrtini, koja je završila identičnim rezultatom kao prva. Spomenute 4 igračice postigle su sve koševe za Šibenik u prvom poluvremenu.

Početkom nastavka kapetanica Šibenika Šarić postigla je tricu za 30:61, a onda su uslijedile 4 minute bez šibenskog pogotka. Nikakav preokret nije se mogao dogoditi, na isteku treće četvrtine bilo je 41:74.

Najveće vodstvo bilo je 45:82 u 35. minuti. Posljednja četvrtina bila je odrađivanje posla pa su Splićanke čak uspjele i dobiti taj period sa 1 razlike. Čak 12 od 15 koševa za Šibenik u zadnjih 10 minuta postigla je Josipa Milković.

Tako, nakon 3 uvjerljiva poraza na početku sezone protiv ekipa iz vrha, Šibenik je odlično odradio sljedeće 4 utakmice. Razigrala se Johnson, počelo se igrati i ispod koša, a ne se samo orijentirati na vanjski šut, vani se uvjerljivo pobijedilo Orku i Split te tako (valjda) osiguralo ostanak u ligi već sada, Dragović je počela uzimati bitniju ulogu u ekipi, a u dvije domaće pobjede, koje su došle nakon velikih preokreta, se pokazalo karakter ekipe. Ukoliko još mladih igračica napreduje u ovoj sezoni, to je maksimum koji možemo tražiti od Šibenika, barem u ovoj sezoni.

Sljedećeg vikenda Šibenik dočekuje ekipu Zagreba, koja, barem u ovom trenutku, ima sve pobjede.

SPLIT: Turić 5, Prnjak 7, Brnas 11, Dujić 16, Škec 6, Bošnjak, Tabak 10, Bodrožić, Krvavica, Vrgoč, Pavić 2, trener Goran Maravić
ŠIBENIK: Johnson 28, Dobrić 12, Dragović 18, Šarić 6, Čerkaska 13, J. Milković 12, Šuperba, Čala, Branisavljević, L. Milković, trener Stipe Bralić