Osmi poraz

MZT prejak, usprkos trudu igrača Šibenke

Košarka   |   Autor: G.M.   |   02.02.2024 u 20:21

ABA/Dragana Stjepanović
U utakmici 9. kola 2. ABA lige, Šibenka je na neutralnom terenu u Novom Sadu poražena od sjevernomakedonske ekipe MZT iz Skopja sa 93:77 (25:20, 30:17, 24:20, 14:20). U sljedećem kolu, u nedjelju na istom mjestu, Šibenčani će ovaj balon dovršiti od 15 sati protiv Helios Domžala.

Ovaj susret Šibenka je svakako odigrala, razumljivo, na većoj energetskoj razini nego u srijedu protiv Pelistera, no ekipa MZT-a ipak je bila za barem jednu klasu bolja. U prvom poluvremenu Šibenka se mučila organizirati tečan napad (bacanje lopte u ruke protivniku, bez jasne i otvorene linije dodavanja, nešto je s čim se mučimo cijelu sezonu) pa ne čudi da šibenska ekipa nije skupila kroz cijelu utakmicu više od tek 12 asistencija. Takav individualan napad odgovarao je samo Foremanu, koji je u prvom poluvremenu, iako nije bio u startnoj petorci, skupio 18 poena, a potom u nastavku uopće nije ulazio u igru.

MZT se počeo ozbiljnije odvajati pri kraju prve četvrtine, a u 12. minuti je dosegao prednost 33:22. Šibenka tad pravi seriju 8:0, na koju odgovaraju Makedonci sa svojom serijom od 11 poena zaredom. Neće to biti jedini put da Šibenka ima jedan dobar period igre, kojeg potom protivnik poništava kontranaletom: slično se dogodilo u trećoj četvrtini, na početku koje je MZT poveo sa čak 59:37; Šibenka je smanjila na 10 razlike, no zaostatak se vrlo brzo penje na minus 24. Na kraju je završilo sa prihvatljivih 16 razlike, 93:77.

Nije samo dodavanje bilo problem Šibenke, mala agresivnost u obrani (barem što se tiče napravljenih faulova) te loš šut za tri poena (ne računajući Foremana, ostatak ekipe šutirao je za tricu 2 od 15) također su doprinijeli porazu. Čak i u trenucima kad je Šibenka bila u naletu i pravila seriju, loš vanjski šut spriječio ju je da se ozbiljnije primakne pobjedi.

SPC Vojvodina Spens - mala dvorana, gledatelja 100, suci Tomislav Stapić, Miloš Hadžić i Bojan Popović

MZT: Russell 11, Krstevski 5, Petkov 2, Milovanovikj, Andonoski, Robev, Delalić 16, D. Stojanovski 8, V. Stojanovski 11, Baković 15, Worku 15, Tanasković 10

ŠIBENKA: Skorić 19, Lukić 18, Klarin 5, Pleadin, Howard 2, Foreman 18, Babić 14, Perković, Šarić, Škugor 1, Brajković