Split nosi bodove s Baldekina

Novi poraz: Sjajna prva četvrtina GKK Šibenke, nakon toga sve u znaku gostiju

Košarka   |   Autor: ŠibenikIN   |   26.04.2023 u 20:55

Facebook Šibenka/Milan Balaban
Košarkaši GKK Šibenke upisali su još jedan poraz u Ligi za prvaka. Milačićev je sastav odlično odradio prvu četvrtinu, imali su plus deset, no, sve preostale četvrtine otišle su na stranu gostiju koji su stigli do nove pobjede. Bilo je 85:53 za momčad s Gripa.

Odličnih šibenskih prvih deset minuta igre. Nakon 4:0 poveli su 12:3, a vrlo brzo prednost je postala i dvoznamenkasta. Dobre role u tom razdoblju odradili su kapetan Paić i Skorić, pa se sa šibenskim vodstvom od 25:15 otišlo na predah na isteku prve četvrtine.

Do polovice druge dionice igre domaćini održavaju svoju prednost. A onda Splićani kreću u ofenzivu. Tricom Ukića 38 sekundi prije kraja preuzeli su vodstvo (35:33), po prvi put na utakmici. Tišma je pogodio za plus pet, a Paić za 35:38 na poluvremenu.

U drugoj četvrtini postigli su Šibenčani deset koševa, a isto toliko i u trećoj četvrtini. Od preuzimanja vodstva gosti su stalno u prednosti, a u 25. minuti GKK Šibenka došla je na minus četiri (41:43). Bliže od toga nije išlo. S plus osam gostiju (45:53) ušlo se u zadnju četvrtinu.

Tu su se Subotićevi igrači u potpunosti raspucali, a GKK Šibenka je bila najneefikasnija. Postigli su samo osam koševa, gosti čak 32, pa je prednost na kraju narasla na visokih +32.

Skorić i Jambrović s po 12 koševa bili su najefikasniji u šibenskim redovima. Goste su do pobjede predvodili Runjić sa 17, Kalajžić s 14 i Shorter s 13 koševa.