Bitka za četvrtfinale

Pobjeda Olomoucko Prostejova na Baldekinu, napad Šibenke potpuno stao u drugom poluvremenu

Košarka   |   Autor: G.M.   |   25.10.2022 u 20:21

Facebook/GKK Šibenka/M.B.
U 3. kolu regionalnog natjecanja Alpe-Adria kup košarkaši Redstone Olomouckog iz češkog Prostejova svladali su kao gosti na Baldekinu domaću Šibenku sa 77:84 (21:18, 23:20, 13:27, 20:19), u bitnoj utakmici kada se gleda tko će ući u četvrtfinale. Pred malo gledatelja sudili su Slovenci Mohorič, Rebeušek i Smolej. Najbolji kod domaćina Brocić sa 17, kod gostiju Amerikanac Moten sa 21. Šibenku je opet mučio šut, za tricu je iznosio 6 od 19, slobodna bacanja 9 od 17.

Utakmicu je otvorio Howard sa promašenim slobodnim bacanjima pa je Paić morao otvoriti postizanje koševa za domaće, polaganjem za 2:0. Nakon Howardovog blokiranja Motena, Paić je položio i za 4:0. Brocić se istakao agresivnom obranom u tim trenucima. Na tricu Williamsa uzvratio je istom mjerom Paić na drugoj strani, za 9:3 Šibenke. Kada je dobra obrana Šibenke konačno nagrađena boljom realizacijom u napadu, prednost narančastih počela je rasti; Gulin izdaleka u 6. minuti za 17:8. U tim trenucima Česi su se mučili dosta pod koševima, a tricu bi ponekad i pogodili. Domaći Amerikanac Howard i drugi put promašuje zicer pod faulom, jer ne ide na zakucavanje, da bi onda i drugi put promašio oba slobodna. Šibenka nije iskoristila bolju igru u prvoj četvrtini, rezultat je bio samo 21:18.

Na početku druge mladi Šarić se upisao u strijelce. Polako je Šibenka gradila novu prednost, Jambrović u 13. polaže za 32:24. U 16. Howard konačno zakucava pri ziceru, rezultat je tad bio 37:29. Šibenka se odlično branila ispod obruča, sve je išlo dobro, jedino je Klarin (zamjena Brociću na mjestu razigravača) dobio 4. osobnu već u 19. minuti. U posljednjoj minuti prvog poluvremena Pleadin je tricom donio 9 razlike Šibenčanima, no na drugoj strani je Festr fauliran na trici i realizacijom sva tri slobodna bacanja postavlja 44:38, rezultat prvog dijela.

Šibenka je tad bila bolja, no dozvolila je Olomouckom da sačuva maleni zaostatak. Osim Brocića kod domaćih i Motena kod gostiju, nijedan igrač nije uspijevao individualnom igrom stvoriti prednost, Šibenka je igrala više timski i tako realizirala napade. Šut za tricu tada je iznosio 2 od 9, slobodna bacanja 4 od 9, no ipak se došlo do 47 poena. Od toga Paić 11, a Brocić je imao 6 asistencija u prvih 20 minuta.

Treću četvrtinu Skorić otvara tricom, uzvraća najatraktivniji igrač gostiju Moten sa košem i dodatnim slobodnim bacanjem. Već tada dalo se naslutiti da su Česi pročitali napadačku igru Šibenke; na mnogo šibenskih napadačkih grešaka nadovezalo se dozvoljavanje gostima mnogo napadačkih skokova i drugih napada; začas je 47:46. Previše puta lopta bi stigla do igrača ispod koša, najčešće Paića, koji ne bi poentirao (u drugom poluvremenu Paić bez pogotka). I dalje su Brocić i Moten vodili igru svojih momčadi, no Motenu je to počelo ići puno bolje od našeg razigravača. Šibenka se nije mogla obraniti, a napad je stao, u malo vremena gosti dolaze do preokreta i vodstva 55:65. Tek u 29. minuti Brocić sa 4 poena prekida dugotrajni napadački post, pa se u zadnjih 10 minuta ulazi sa 59:65 za Prostejov.

Na početku zadnje četvrtine Moten odlično iz okreta pogađa za 59:67. Uzvraća Skorić tricom. U 32. minuti Brocić polaže za 66:69. Dosta energije se ulaže u obranu, a Skorić zakucavanjem smanjuje na 70:72. Olomoucko opet bježi, na 71:76, Brocić pak 3 minute do kraja postiže tricu. Gulin kod 74:76 poklanja loptu i čistu kontru gostima, a gostujuća prednost se brzo opet diže na 74:82. Dosta energije i kod gostiju u obrani. Gulin je zabio tricu 37 sekundi do kraja za 77:82, a Halada je zaključio priču spretnim košem za konačnih 77:84.

i u drugom domaćinstvu u ovom natjecanju Šibenka nije uspjela iskoristiti veći broj igrača na raspolaganju.

ŠIBENKA: Skorić 14, Bobek, Klarin, Pleadin 7, Gulin 9, Howard 9, Brocić 17, Antić, Jambrović 8, Šarić 2, Škugor, Paić 11, trener Damir Milačić
REDSTONE OLOMOUCKO PROSTEJOV: Tkadlec, Halada 7, Nosek, Williams 13, Knežević 16, Moten 21, Klepac 5, Heinzl 11, Skalicka, Festr 11, trener Michael Pekarek