Protiv direktnog konkurenta

Potop Šibenke protiv Dinama: Gosti 15 puta oteli loptu, Klarin morao rano iz igre

Košarka   |   Autor: G.M.   |   09.03.2024 u 22:09

GKK Šibenka
U susretu 23. kola FavBet Premijer lige za košarkaše (prvog kola trećeg kruga natjecanja), Šibenka je na svom Baldekinu protiv zagrebačkog Dinama poražena sa 71:101 (16:32, 17:26, 19:21, 19:22).

Pun Baldekin razveselila je odmah pri prvom gostujućem napadu jedna efektna blokada Howarda, no početak susreta ipak nije bio dobar za domaće; naprotiv, već nakon dvije minute (kod rezultata 2:9) trener Pandža bio je prisiljen napraviti dvije izmjene (jednu zbog ozljede Klarina, koji se više nije vratio u igru) te zvati minutu odmora, zbog neozbiljne igre Šibenke u napadu i propusnosti u obrani.

Šibenka se i dalje nastavila mučiti (5:15 u 5. minuti, 14:32 u 10.), budući da su gosti, uz dobar šut, igrali čvrstu obranu, za koju je narančastima trebalo određeno vrijeme da je nauče probijati. Po običaju, Šibenka je loše ušla u susret i nakon 10 minuta već zaostajala velikih 16 razlike.

Isto gledamo i na početku druge četvrtine: Dinamo, fizički dominantan, sili Šibenčane na niz grešaka te u 13. minuti svijetli nevjerojatnih 19:44. I kad je Zagrepčane šut malo stao, oni su nastavili biti uspješni u ključnom detalju prvog poluvremena: Dinamo je već imao 12 ukradenih lopti, koje su često uzimali domaćima direktno iz ruke. Na odmoru nije moglo biti drugačije nego 25 razlike za goste (33:58).

Šibenka dosta borbenija u nastavku, no tek nakon 4 minute se to malo osjetilo na rezultatu (44:64). Spustio je Babić i na minus 18, no gosti brzo uzvraćaju sa 5 poena, za 46:69. Cijeli šibenski trud u trećoj četvrtini na kraju nije ništa donio - gosti su i taj period dobili, sa 19:21. Zadnja četvrtina bila je odrađivanje posla; bilo je i preko 30 razlike, na kraju točno 30 (71:101).

Dinamo je tako treći put dobio Šibenku u prvenstvu (u Zagrebu su bili umjereno uvjerljivi i u prvenstvu i u kupu, dok su večeras pokazali da su se uspješno prilagodili igri Šibenke, koja ih je u drugom krugu prvenstva uvjerljivo dobila na Baldekinu). Njihova igra možda nije najelegantnija, ali su svakako bili bolji od Šibenčana u većini segmenata igre.

SD Baldekin, gledatelja 1000, suci Denis Hadžić, Marko Stanković i Teo Miletić
ŠIBENKA: Klarin, Pleadin 14, Howard 4, Babić 10, Starovlah 5, Skorić, Foreman 15, Topolović 17, Perković 4, Šarić, Škugor 2, Brajković, trener Josip Pandža
DINAMO (ZG): Garafolić 9, Novačić 12, Brzoja 25, Vrgoč 7, Vučić 15, Tomas 2, Nakić-Vojnović 2, Majić 9, Mikšić 20, Kraljević, trener Josip Sesar

U ostatku trećeg kruga prvenstva, raspored Šibenke je sljedeći:

13.3. Cedevita Junior-Šibenka, 23.3. Split-Šibenka, 29.3. Šibenka-Zadar, 3.4. Škrljevo-Šibenka, 6.4. Šibenka-Dubrava, 9.4. Šibenka-Cibona, 13.4. Alkar-Šibenka, 17.4. Šibenka-Zabok, 20.4. Bosco-Šibenka, 27.4. Dubrovnik-Šibenka

Podsjetimo, Dinamo je Šibenci svakako jedan od direktnih konkurenata za 5. mjesto, koje vjerojatno vodi u 2. ABA ligu sljedeće sezone.