Utakmica prelomljena tek pri kraju

Ragusa ipak prejaka za košarkašice Šibenika, u prvih 29 minuta samo se 3 naše upisale u strijelce

Košarka   |   Autor: G.M.   |   19.02.2024 u 12:15

HKS TV
U susretu 16. kola Premijer lige za košarkašice, Šibenik je na Baldekinu poražen od dubrovačke Raguse sa 64:83 (11:28, 16:14, 21:17, 16:24). Iako rezultat pokazuje uvjerljivu gostujuću pobjedu, domaće su dugo vremena prijetile, no, usprkos solidnoj šibenskoj igri, samo 4 naše igračice su imale značajniji rezultatski doprinos (Mobley, Skorić, Milković i Stojsavljević). U sljedećem kolu Šibenčanke gostuju kod ekipe Zadra Plus.

Loše je Šibenik ušao u utakmicu pa su Dubrovčanke nakon tek nešto više od tri minute imale vodstvo 2:9. Nakon tek nešto više od tri minute u drugoj četvrtini bilo je već i 15:36.

Ragusa se oslanjala na samo 5 igračica, uz povremene ulaske mlade Majstorović. Iako Šibenik ima puno više (čak 9) igračica koje mogu značajnije doprinijeti igri, to nije iskorišteno. Niti se veći kadar iskoristio da bi se protivnika pretrčalo niti se pokušalo dubrovački mali kadar ugroziti sa brojem prekršaja (Dubrovkinje su, zapravo, u prvom poluvremenu napravile samo 4 faula).

Naprotiv, kod Šibenika su se u prvih 29 minuta u strijelce upisale samo 3 igračice, Skorić, Mobley i Stojsavljević. Ova potonja vodila je pod obručem veliku borbu sa gostujućim centrom i novim pojačanjem, Amerikankom Fleischer. Uz mali broj šibenskih strijelaca i mali broj dubrovačkih prekršaja, statističkih neobičnosti bilo je još. Ne računajući Luciju Skorić, sve ostale Šibenčanke zajedno imale su u jednom trenutku šut za tricu 1 od 20. Ne računajući Skorić i Milković, na kraju je šut za tri poena svih ostalih iznosio 5 od 33. I dok se Šibenik mučio sa vanjskim šutom, Ragusa je dominirala pod obručem, što uključuje i čak 19 napadačkih skokova.

No čak i uz sve to, od 14. minute kreće dobra igra Šibenika te se, sa samo tri igračice koje su zabijale, od minus 21 došlo do samo 11 razlike u nekoliko navrata, ali nikako se nije uspjelo smanjiti na jednoznamenkasti zaostatak. U 29. minuti konačno i druge počinju zabijati, konkretno Dobrić pogađa tricu za 48:59.

U zadnjoj četvrtini konačno Josipa Milković dobiva značajniju priliku i dobro je koristi (8 poena), no bilo je kasno. Još se nekoliko puta smanjilo na 11 razlike, ali zaostatak sa početka utakmice bio je prevelik da bi se došlo do prilike za preokret. Ragusa je, uz raspoložene Fleischer i Todorić, imala i Linu Strilić, koja je pogađala svaki put kad bi se Šibenik približio.

Lucija Skorić nastavila je sa dobrim igrama ovog proljeća (šut za dva 5 od 7, šut za tri 3 od 6, slobodna bacanja 3 od 3, 6 skokova, 5 asistencija), a više ne radi ni greške koje je radila jesenas. Kada je ona napravila peti prekršaj u posljednjoj četvrtini, bio je to kraj šibenskim nadanjima.

SD Baldekin, gledatelja 100, suci Hajduk, Pepur i Koharević

ŠIBENIK: Skorić 22, Baban, Stojsavljević 17, Džafić, Mobley 14, Dragović, Dobrić 3, Milković 8, Šarić, Perković, trener Stipe Bralić

RAGUSA: Perić 13, Strilić 16, Hajdin 11, Todorić 19, Fleischer 21, Miloglav, Rozić, Šarotić, Majstorović 3, trenerica Cvetana Matić