Deveti poraz

Šibenka izgubila i od Helios Domžala: Bili ravnopravni tek prvo poluvrijeme

Košarka   |   Autor: G.M.   |   04.02.2024 u 17:42

ABA/Dragana Stjepanović
U utakmici 10. kola 2. ABA lige, košarkaši Šibenke poraženi su na neutralnom terenu u Novom Sadu od slovenske ekipe Helios Domžale sa 71:88 (11:21, 18:11, 21:27, 21:29) te sada imaju omjer 1-9 u tom natjecanju. Obje ekipe imale su po jednu seriju od 15 poena u susretu, no ostatak utakmice slovenska ekipa bila je puno bolja.

Prvo poluvrijeme obilježio je katastrofalan šut obiju ekipa za tricu (Šibenka 2 od 13, Helios Domžale 0 od 13). Čak i bez vanjskog šuta, Slovenci su svoje vodstvo 6:8 u 5. minuti povećali na 7:19 za samo 3 minute.

Kako to već biva kada igraju puno utakmica u malo vremena, Šibenka je opet imala jedan dobar period, odnosno veliku seriju od 15 poena za preokret sa 13:25 na 28:25 sredinom druge četvrtine.

Domžale su brzo vratile rezultat na svoju stranu, naročito kada ih je u drugom poluvremenu počeo ići šut za tri poena, tako da su od 45:48 u 27. minuti došle do najprije do 45:58, a onda i do 50:74, nakon serije 15:0 na početku zadnje četvrtine. Do kraja je samo preostalo odraditi utakmicu.

Nije samo umor (4 utakmice u 6 dana) presudio Šibenci; činjenica je da napadački mehanizmi još nisu uspostavljeni. Nema, doduše, toliko individualnih forsiranja kao prije, no, uz loš vanjski šut, i dalje se prečesto ulazi u napadu u situacije u kojima se jedan igrač zabije među protivnike te ne može ništa drugo nego izgubiti loptu ili je baciti u aut. Čini se da će tako biti sve dok se centri ne vrate na teren; trenutno je svaka akcija improvizacija kako nadoknaditi njihov izostanak.

SPC Vojvodina Spens, gledatelja 100, suci Vladimir Tomić, Nikola Jakimovski i Vojislav Lepetić
ŠIBENKA: Skorić 5, Lukić 19, Klarin 3, Pleadin 5, Howard 2, Foreman 14, Babić 5, Perković 16, Šarić, Škugor 2, Brajković
HELIOS DOMŽALE: Djitte 8, Blomgren, Bernard 26, Šetina, Zemljič 2, Mirtič 18, Nemanič 12, Copot 11, Mahkovic 11, Daneu