Pleadin se vratio igranju

Šibenka poražena kod Zadra: Bolja igra nego protiv Splita, no svejedno bez šanse za pobjedu

Košarka   |   Autor: G.M.   |   17.12.2023 u 19:53

KK Zadar
U utakmici 13. kola FAVBET Premijer lige, košarkaši Šibenke poraženi su kod Zadra rezultatom 85:68 (27:20, 27:18, 11:14, 20:16), čime su sada na omjeru 5-8 te i dalje zauzimaju 7. mjesto na tablici. Šibenci sada slijede dvije utakmice 2. ABA lige u Širokom Brijegu (sutra protiv Cedevite Junior te u četvrtak protiv Šenčura), čime će se zaključiti ova kalendarska godina.

Pred neočekivano malim brojem gledatelja (očito je Zadranima neki drugi klub važniji od KK Zadar), utakmica Zadra i Šibenke počela je u brzom ritmu, koji je, uobičajeno, donio dosta poena, ali i dosta pogrešaka. Zadrani nisu toliko fizički dominirali na terenu poput Splićana u prošlom kolu pa su Šibenčani imali priliku pružiti bolji dojam, barem po prikazanoj igri.

Rezultatski su se gosti držali do 5. minute i 13:13, rezultata koji je postignut sa tricom Foremana uz faul. Klarin i Foreman pokušali su atraktivnijom igrom razigrati suigrače, u potrazi za što boljim otporom, tako da bilježimo alley-oop dodavanje Klarina za zakucavanje Perkovića odmah na početku susreta, još jednom je kasnije Klarin lijepo pronašao usamljenog Howarda za novo zakucavanje, Foreman je pogađao nešto trica sa veće udaljenosti... Obrana se na početku držala dobro, no popustila je pred naletom zadarskih trica (koji ove sezone i nisu baš česti, no ovaj put ih je išlo, barem u trenucima kada se rezultat još lomio).

Do odvajanja je najprije došlo zbog 8 zadarskih poena (od čega 7 iz slobodnih bacanja), gdje su gosti napravili faul pri šutu za tri, potom i faul uz pogodak pod obručem. 21:18 nije bilo strašan zaostatak, no kada su za domaće pogodili trice Ramljak, Vujačić i Davis, na semaforu se pojavilo prvi put 10 razlike, 30:20. Do kraja prvog poluvremena Zadrani su dvaput otišli na 16 razlike, što je svijetlilo i na odmoru (54:38).

U nastavku Šibenka nije nijednom uspjela smanjiti na manje od 10 razlike, no ni domaćin se nije nijednom odlijepio na 20. Šibenska obrana odradila je dobar posao u nastavku te je na kraju izboren poraz koji nije ni previše velik ni pretjerano zadovoljavajući. Za Zadar nije nastupio njihov najbolji igrač Luka Božić. Za Šibenku je Pleadin odradio više od 20 minuta na parketu.

Dvorana "Krešimir Ćosić", gledatelja 600, suci Gracin, Hordov i Galić

ZADAR: Davis 3, Klarica 12, Žganec 9, Lakić 10, Ramljak 25, Vujačić 13, Mazalin 3, Jambrović 2, Drežnjak 8, Grbić, Božić, trener Danijel Jusup

ŠIBENKA: Skorić 16, Hrštić 12, Klarin 12, Foreman 15, Perković 6, Bobek, Pleadin, Howard 7, Babić, Mandalinić, Škugor, Brajković, trener Damir Milačić