Nije išlo

Šibenka pružila dobar otpor u prvom poluvremenu, u drugom do izražaja došla fizička nadmoć Cibone

Košarka   |   Autor: Goran Milić   |   17.04.2023 u 21:00

GKK Šibenka
U utakmici 6. kola Lige za prvaka, odnosno 28. kolu HT Premijer lige, Šibenka je na domaćem terenu poražena od Cibone rezultatom 70:86 (19:21, 19:21, 17:25, 15:19). Nezaustavljiv večeras bio je centar Cibone Krešimir Ljubičić, koji je postigao 25 poena. U petak Šibenka dočekuje Zadar.

Nakon tri vrlo uvjerljiva i jednog manje uvjerljivog poraza od Cibone ove sezone, kompletna Šibenka protiv gostiju bez Bakovića i Bundovića imala je tek nešto lakši posao, što se tiče Cibonine fizičke dominacije. Ovaj put najveći problem pod košem bio je centar Ljubičić.

Nakon 6 poena Paića i njegove dobre obrane, Šibenka je u 4. minuti tricom Brocića od 4:9 došla na 9:9, a onda je zakucavanjem Kakara iz kontre došlo i prvo vodstvo. Iako bolja, Cibona nikako nije mogla povesti sa više od 5 razlike; Paić je u prvoj četvrtini zabio 9 poena, a Klarin je tricom sa sirenom postavio 19:21.

Nastavak šibenskog otpora u drugoj četvrtini, centri Vuković i Ljubičić koliko-toliko su zaustavljeni. U 15. minuti tricom Kakara pa kontrom Pleadina domaći se vraćaju na neriješeno (26:26), a Paić košem uz faul donosi 29:28. Do odmora vidjeli smo izmjenjivanje u vodstvu, Šibenka je uspjela zadržati mali zaostatak.

Drugi period opet je završio 19:21, ukupno 38:42 na poluvremenu. Odmah početkom nastavka Cibona radi 0:4, Milačić zove minutu odmora nakon samo pola minute, no nije pomoglo.

Veliki problemi s realizacijom pod košem Šibenku u prvih 5 minuta ostavljaju na samo 4 poena pa je u 25. minuti već 42:55. Jambrović sa dvicom i tricom vraća na minus 9 (47:56), uzvraća Aranitović istom mjerom za 47:61, no tada i Kakar stavlja pet poena za 54:63.

Bila je to posljednja prilika za domaćina; do kraja treće četvrtine već je 55:67, a razlika pod obručem došla je do izražaja i u zadnjih 10 minuta: otišla je Cibona i na preko 20 razlike, na kraju ipak 70:86. Uz probleme pod košem, Šibenčane nije išlo ni izvana, šut za tri bio je slabih 7 od 24.

Suci Hordov, Roglić, Bajramović

ŠIBENKA: Skorić 8, Kakar 12, Klarin 3, Pleadin 7, Howard, Brocić 6, Antić, Perković 6, Jambrović 10, Šarić, Brajković 6, Paić 12, trener Damir Milačić

CIBONA: Vuković 11, Radovčić 12, Perasović 13, Frančešević, Smajlagić 5, Majcunić 13, Pavković, Aranitović 5, Kapusta 2, Ljubičić 25, trener Josip Sesar