Slijedi doigravanje

Šibenka u zadnjem kolu Lige za prvaka kod Cedevite vodila i do 13 razlike, poraz uslijedio nakon 0:8 na kraju

Košarka   |   Autor: G.M.   |   05.05.2023 u 21:05

Marin Sušić
U posljednjem 32. kolu HT Premijer lige za košarkaše, odnosno 10. kolu Lige za prvaka, Šibenka je, sa samo devet igrača na raspolaganju, poražena na gostovanju kod Cedevite Junior sa 86:78 (20:32, 18:16, 25:14, 23:16). Zagrepčani su tako na tablici završili na četvrtom mjestu sa omjerom 22-10, a Šibenlani na petom sa 14-18. Ova utakmica poslužila je kao priprema za doigravanje, gdje će se u četvrtfinalu sastati opet ova dva protivnika.

Šibenka se počela odvajati nakon 5 minuta, kada se od 11:11 došlo u dvije minute do 14:23. Paić i Skorić odigrali su dobru prvu četvrtinu, svaki po 9 poena, da bi je zaključio sa dva pogotka Jambrović, za visokih 20:32.

Šibenka je prednost održavala kroz drugu četvrtinu, sve dok iskusni Simon nije zabio 10 poena zaredom, za povratak domaćih na 38:41. Odgovorila je Šibenka sa serijom 7:0 pa se na odmor otišlo sa plus 10 za momčad Damira Milačića.

U 22. Skorić polaže za najviših 13 razlike, 40:53, no obrzo nakon toga slijedi serija Cedevite Junior od 11:0. Ubrzo su Zagrepčani i poveli, a pet minuta do kraja i otišli na šest razlike. Šibenka ne odustaje, od 78:72 dolazi se, nakon pogotka Skorića dvije minute do kraja, na 78:78. Do kraja gosti više nisu postigli ni poena, u te zadnje 2 minute prvo je Serdarušić zabio dva slobodna bacanja, a potom Šabić sa dvije trice riješio susret.

CEDEVITA JUNIOR: Kučić 5, Vrgoč 10, Šabić 21, Simon 21, Batinić 13, Mustapić 6, Rašić, Marčinković, Serdarušić 10, Topolović, trener Damir Mulaomerović

ŠIBENKA: Skorić 17, Pleadin 6, Brocić 6, Perković 10, Paić 17, Klarin 7, Howard 2, Antić 2, Jambrović 11, trener Damir Milačić