Topolović 25 poena

Šibenka u završnici izgubila prednost kod Cedevite Junior

Košarka   |   Autor: G.M.   |   13.03.2024 u 21:37

Cedevita Junior
U 24. kolu FavBet Premijer lige za košarkaše, Šibenka je u gostima kod Cedevite Junior poražena sa 96:89 (25:23, 25:28, 20:19, 26:19). Iako je Šibenka imala prilike pobijediti te je ispustila solidnu prednost, barem može veseliti konačno jedan uspješan dan Đorđa Topolovića.

U početku smo gledali ne previše brzu košarku, ali svejedno efikasnu. Nakon početnih 6:0 domaćina, Šibenka se na trenutak vratila, da bi opet Zagrepčani serijom 8:0 došli do 19:11. Donijeli su Karačić i Allen i 22:13, no već do kraja prve četvrtine Šibenka se opet vratila: Pleadin i Babić igrom pod obručem donose preokret na 22:23.

Jelić s dvije trice vraća domaću prednost (28:23). Drugu četvrtinu šibenski napad odigrao je odlično, pogađali su i Topolović unutar reketa i krila i bekovi. Iznimno efikasni bili su i igrači domaćih pa je na odmoru svijetlilo 50:51. Ubrzana igra donijela je dosta asistencija i napadačkih skokova kod obje ekipe, domaći su zabili 7 trica, gosti su, pak, bili solidni u šutu za dva.

Karačić, Allen i Jelić bili su jedino napadačko oružje Cedevite i početkom nastavka. Cijelo vrijeme vrtio se neriješen rezultat, sve dok Topolović i Pleadin serijom 9:0 donose prvi put Šibenci značajniju prednost, 62:68. U zadnjih 10 minuta ušlo se sa 70:70.

U zadnjoj četvrtini novi nalet Šibenke, koja vodi 77:85, manje od 5 minuta do kraja, no potom su domaći zabili čak 19 poena u tom periodu, a Šibenčani samo 4. Zagrepčani su bolje šutirali u završnici, naročito pri polaganjima, da bi na kraju slobodnim bacanjima otišli na nedostižnu prednost.

Dom sportova, gledatelja 100, suci Mjeda, Kruljac i Radojković
CEDEVITA JUNIOR: Karačić 18, Jelić 14, Allen 33, Luke 4, Batinić 10, Bogdanović 13, Mršić, Bilić, Ljubičić 4, Maričević, trener Damir Mulaomerović
ŠIBENKA: Pleadin 13, Foreman 14, Babić 14, Starovlah 10, Perković 13, Skorić, Howard, Topolović 25, Šarić, Škugor, trener Josip Pandža