11. kolo

Šibenske košarkašice dugo prijetile vodećoj Ragusi, pale na kraju

Košarka   |   Autor: G.M.   |   17.12.2022 u 21:07

HKS TV
U 11. kolu Premijer lige za žene, košarkašice Šibenika na domaćem parketu izgubile su od Raguse sa 49:66 (14:18, 9:20, 16:12, 10:16). Kod gošći iskusna Vrsaljko zabila je 23 poena, dok je kod domaćih najbolja bila Johnson sa 22 poena i 7 asistencija, no za to joj je trebalo svih 40 minuta, uz šut za tricu 0 od 6.

Ragusa je na Baldekinu pokazala zašto je najbolja u hrvatskoj ligi, no isto tako je pokazala da to i ne znači baš puno u pogledu kvalitete, jer Ragusa je daleko od ozbiljne ekipe u europskim okvirima. Tako su se Dubrovkinje i protiv Šibenika mučile duže od očekivanog. Igrale su, doduše, bez centra Stojanović, što su Šibenčanke iskoristile i pružile ravnopravnu igru pod obručima. Pohvale tako idu centarskoj liniji Čerkaska-Lucija Milković, jer je Šibenik imao otprilike jednako skokova kao Ragusa, što je dosta neočekivano s obzirom da su Šibenčanke sa skokom imale dosta problema ove polusezone, a na drugoj strani su stajale Ana Vrsaljko te danas odlična skakačica Iva Todorić.

Dosta angažirano Šibenčanke su igrale ne samo na centru, već i u cijelom obrambenom dijelu pa su uspjele svesti Ragusu na samo 66 poena. Najveću prednost gošće su imale u 22. minuti (25:44), no upravo od tog trenutka počinje nalet domaćih igračica, koje su do kraja treće četvrtine zabile 14, a primile samo 6 poena, a onda u zadnjoj četvrtini najprije tricom Šarić smanjile na 46:52, a potom polaganjem L. Milković došle i do 49:54.

Do kraja je ostalo 3 minute i 43 sekunde, no do kraja Šibenik više neće zabiti ni poena. Ragusa je počela udvajati Johnson, koja je i dalje pokušavala probijati reket, no to ne ide lako kada je protivnička obrana bila usredotočena baš na nju. Budući da je najbolja igračica bila spriječena, Šibenčanke su ostale bez rješenja u napadu. Pokušale su tricama raširiti protivničku obranu, no nisu ništa pogodile. Ragusa je obranu odigrala savršeno pa je učinak Šibenika u posljednje 4 minute bio 4 promašene trice, 1 promašena dvica i 3 izgubljene lopte.

Ragusa je konačnih (i prevelikih) 17 razlike postavila tricom Todorić 11 sekundi do kraja. Bila je to jedina trica Raguse na utakmici (iz 9 pokušaja). Šibenik je ostao vjeran taktici sa većim brojem pokušaja za tri pa su večeras Bralićeve igračice pogodile njih 7 od 39. Da su uspjele pogoditi koju pri kraju, rezultat bi možda bio neizvjesniji. Ovako, zaslužena pobjeda Raguse 49:66, sa serijom 0:12 u posljednje 4 minute. Spomenimo i da su igračice Šibenika, ne računavši Johnson, skupile samo 2 asistencije.

ŠIBENIK: Johnson 22, Dobrić 3, Dragović, Šarić 9, Čerkaska 2, Baban 6, J. Milković 2, Šuperba, Branisavljević, L. Milković 5, trener Stipe Bralić
RAGUSA: Strilić 14 (šut 7 od 7), Hajdin 4, Todorić 11 (13 skokova, 13 asistencija), Vrsaljko 23, Majstorović 3, Miloglav 2, Ivanišević, Pavić 9, Papić, Šarotić

Šibenik je polusezonu odigrao bez kiksa, pobijedivši sve ekipe koje se moglo pobijediti. U prvenstvu omjer je sada 5-6, a ušlo se i u četvrtfinale Kupa.