FERbasket liga

SKK Šibenik pobijedio u prvoj polufinalnoj utakmici

Košarka   |   Autor: Š.I.   |   09.04.2024 u 12:22

Studentski košarkaški klub Šibenik slavio je u prvoj polufinalnoj utakmici FERbasket lige protiv Hacklera 56-52.

Već od prve minute utakmice gledali smo pravu klackalicu te se odmah vidjelo kako će glavni fokus obje momčadi stajati - u obrani. Tvrd ulazak u utakmicu vidio se i iz rezultata na semaforu, pa je tako nakon pet minuta igre stajao jedan rukometni rezultat gdje su Šibenčani vodili 3-2 tricom Baljkasa.

Ipak, ubrzo su se i napadi malo zagrijali, a u prvom poluvremenu to je više vrijedilo za Hacklere, koji su se odvojili na par koševa razlike i kontinuirano držali tu prednost. Glavna mana Šibenika tad je bio obrambeni skok te su Hackleri dolazili do značajno većeg broja posjeda i šuteva. Na sreću Šibenčana, i dalje su se vanjskim šutem, posebice Lovre Pnacirova i Ivana Baljkasa, držali u igri, pa se tako na predah otišlo sa zaostatkom od tek dva poena (26-28).

U trećoj četvrtini Šibenčani su krenuli furiozno te preokrenuli stvari u svoju korist. Nekoliko odličnih prodora, nastavak dobrog vanjskog šuta i čvrsta obrana doveli su Šibenik na +6, no onda je ponajbolji igrač Hacklera, Andrej Ceraj, povezao deset poena u samo par minuta te sredinom četvrte četvrtine Hacklere doveo do vodstva od čak pet razlike.

"Narančasti" se nisu predavali, a u zadnjih nekoliko minuta potpuno su ugušili napad Hacklera koji su u zadnjih pet minuta igre ostali bez koša. S druge strane, Pancirov i Baljkas stavili su točku na 'i' i donijeli prvu polufinalnu pobjedu Šibenčanima.

Najbolji u redovima Šibenika upravo su i bili njih dvojica. Lovre Pancirov imao je 22 poena i čak deset skokova, a Baljkas je dodao 16 poena.

Polufinalna serija igra se na dvije pobjede, a Šibenik sad vodi 1-0.

SKK Šibenik: Pancirov L. 22, Baljkas I. 16, Skorić 6, Petković 6, Šolić 5, Lučev 2, Slavica, Jerkin, Kulušić, Mioč, Baljkas A., Pancirov P.