FERbasket liga

Studentski košarkaški klub Šibenik slavio protiv FINA Hacklera

Košarka   |   Autor: Š.I.   |   13.12.2022 u 10:04

U četvrtom kolu FERbasket lige Studentski košarkaški klub Šibenik slavio je protiv FINA Hacklera 58-47.

Šibenski studenti su sad već standardno krenuli u utakmicu izrazito loše te su prvu četvrtinu završili s mizernim napadačkim učinkom te čak 11 poena zaostatka. "Narančasti" su se pretežito oslanjali na vanjski šut koji ih iz tjedna u tjedan služi sve lošije, a protivnička momčad to je iskorištavala i polako gradila vodstvo.

Slično se nastavilo i u drugoj četvrtini, ali tad je već postalo izrazito jasno da Hackleri ne mogu braniti igru leđima šibenskih krilnih igrača. Usprkos tomu, šibenski studenti su radi nekoliko promašenih zicera i otvorenih šuteva na poluvrijeme i dalje otišli s nemalim zaostatkom od sedam poena.

Ipak, sve je došlo svoje u trećoj dionici igre. Braća Pancirov su serijom poena brzinski otopili svu prednost protivnika, a odlično su i asistirali suigračima koji su iskorištavali svoje prednosti u reketu te je Šibenik s tri poena prednosti ušao u zadnju četvrtinu.

Tu se samo nastavio recept iz treće dionice. Paško Pancirov prodirao je protivničke bekove i iskorištavao brzinu u pick and roll igri, a Ivan Baljkas i Josip Marin napadali su niže čuvare leđima te je Šibenik s +11 mirno zaključio utakmicu i otišao na omjer 3-1 čime je sad drugoplasirana momčad natjecanja. Valja napomenuti i da su desetkovani Šibenčani zbog brojnih ozljeda i osobnih obveza ovu utakmicu igrali s tek šestoricom igrača.

SKK Šibenik: Pancirov P. 23, Pancirov L. 11, Marin 10, Baljkas I. 10, Roman 4, Baljkas A."