Slavlje u Zaboku

Treća uzastopna pobjeda šibenskih košarkaša: Očajno otvaranje utakmice te happy end u neizvjesnoj završnici

Košarka   |   Autor: ŠibenikIN   |   30.01.2024 u 21:21

Mladen Ban
Košarkaši GKK Šibenke stigli su do treće uzastopne pobjede u domaćem prvenstvu. U 'ludoj' utakmici pobijedili su na gostovanju Zabok rezultatom 72:70. Očajan je bio ulazak u utakmicu GKK Šibenke, gubili su i do 17 koševa razlike u prvom poluvremenu, no, nastavak je bio odličan, pogotovo zadnja četvrtina gdje je Pandžina momčad u vrlo neizvjesnoj završnici uspjela doći do pobjede.

Iznimno loš bio je šibenski ulazak u utakmicu. Zabok je utakmicu otvorio vodstvom od 12:0 uz četiri pogođene trice. Momčad Josipa Pandže više od tri minute pokušavala je postići prvi koš, uspjelo je to Pleadinu, poentirao je za 12:2. Gosti su i dalje totalno neefikasni u napadu, pa domaćin ima i najvećih +17 (19:2). Trica Lukića i pet koševa u nizu Skorića Šibenčanima su donijeli smanjenje rezultata, no, domaćin s 22:13 odlazi na odmor na kraju prve četvrtine.

Bolje izgledaju gosti u nastavku, u 15. minuti došli su na minus četiri (26:22). Odgovor je ekspresan, Zabok ponovno dolazi do dvoznamenkaste prednosti. Babić i Lukić uspijevaju smanjiti na samo minus tri (34:31), ali raspoloženi Cinac odveo je domaću momčad još jednom na dvoznamenkastu prednost. Lukić je s linije slobodnih bacanja postavi 44:35 na isteku prvog poluvremena.

Drže domaćini dvoznamenkastu prednost u prvom dijelu treće četvrtine. Skorić, Babić i Pleadin vraćaju goste na samo minus dva nešto više od tri minute prije kraja četvrtine (54:52). Ali s pet koševa u nizu Zabok je osigurao plus sedam uoči deset minuta odluke.

Fantastičan je u zadnjoj četvrtini Pleadin, njegovih deset koševa u nizu donijelo je izjednačenje (62:62) u 32. minuti utakmice. Košem Klarina četiri minute prije kraja Šibenka je prvi put povela, a novi koš Pleadina donio im je i vodstvo od tri koša (66:63). Savić tricom vraća u egal, a kreće potom i čitava serija s linije slobodnih bacanja. Nakon koša Babića za vodstvo gostiju od 68:67, Lukić je pogodio oba bacanja, Cinac samo jedno na drugoj strani za 68:70. Skorić pogađa jedno bacanje odmah potom, Cinac ovog puta oba za 70:71 14 sekundi prije kraja.

Zabok radi brzi prekršaj, Skorić pogađa jedno bacanje za 70:72. Zadnji napad ima domaćin, Savić pokušava tricom donijeti slavlje svojoj momčadi, ali promašuje i Šibenka slavi treću uzastopnu pobjedu.

S 21 košem Pleadin je bio prvo ime utakmice, a uz bok su mu bili Lukić sa 17, Skorić s 15 i Babić s 12 koševa.

ZABOK – GKK ŠIBENKA 70:72 (22:13, 22:22, 15:17, 11:20)