Najbitniji su bodovi

Božić i Carević nakon Orijenta: 'Treba znati pobijediti utakmicu i bez ljepote'

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   07.04.2024 u 18:37

Facebook Šibenka/Milan Balaban/arhiva
Drugu utakmicu za redom na svom Šubićevcu Šibenik je slavio s minimalnih, ali zasluženih 1:0. Nije bilo 'umiranja u ljepoti', umjetnički dojam je izostao, no, ono puno bitnije – bodovni saldo je bogatiji za tri nova boda. I to je ono što je definitivno najvažnije. Majstorijom Ivana Božića stigao je Šibenik do nove pobjede (ovog puta protiv Orijenta) i opet je na minus dva za vodećim Zrinskim.

Znali su dobro u šibenskim redovima da neće biti lako protiv Orijenta. A i gotovo ljetni dan, netipičan za ovaj datum, kao i utakmica odigrana u utorak u Zmijavcima, otežala je posao Carevićevu sastavu.

-Jako teška utakmica pogotovo zbog vremena. Čudno vrijeme, baš je jako sunce bilo. Ovdje doslovno nema proljeća, odjednom je ljeto krenulo. Stvarno je bilo teško. S druge strane i suparnik je bio težak. Igrali smo do sada dva puta s njima, jednom smo izgubili, jednom smo pobijedili, svaka nam je utakmica bila čvrsta. Baš je bilo tvrdo do zadnje minute. Sretan sam i zadovoljan, ovo je jedna od bitnih utakmica. Imamo ih još osam, želimo pobijediti u svima, vratiti Šibenik tamo gdje mu je mjesto – istaknuo je nakon utakmice Ivan Božić, strijelac pobjedničkog gola.

U 35. minuti dogodio se taj trenutak odluke. Marijanović je ubacio, a Božić maestralno pogodio škaricama: - Dobar je gol. Zasluge, naravno, idu ekipi. Ja uvijek forsiram, imam osjećaj za te akrobacije. Prije idem na to, pa me zezaju da nekad i glavom trebam ići na loptu. To stvarno volim. Osjetio sam to, sve je bilo idealno, predobar centaršut. Šteta što nismo zabili još koji gol, imali smo prilika, možda smo danas komplicirali malo u 16 metara, malo smo se trošili. Ali, nema veze, tri boda su u džepu.

Današnji gol Božićev je jubilarni deseti u sezoni. A upravom ovim golom preuzeo je i vodstvo na klupskoj ljestvici strijelaca. Ispod njega su Majić s devet (plus devet asistencija), Torres s osam, Cvijanović s pet golova, …

-Naravno da volim zabijati golove, ali nije mi to toliko bitno koliko mi je bitno da pobjeđujemo. Svaku utakmicu netko drugi iskoči, zabije. Meni to ne igra neku veliku ulogu, bitno je da je Šibenik jedina ekipa u vrhu, možda uz Vukovar, koja ima tri-četiri strijelca koji imaju po osam-devet golova. To zadovoljava – dodao je prvi topnik narančastih.

Istaknuo je Božić i da su u drugom dijelu sezone puno pragmatičniji: - Slažem se da možda nismo kao u prvoj polusezoni, da stvaramo puno prilika, da smo poletni. Ali, opet, treba znati pobijediti utakmicu i bez ljepote, treba nekada pobijediti i 1:0, trpjeti 90 minuta. Ali tu su tri boda, tko te poslije pita kako si igrao. Nama je ovo 'rat', borimo se. Još osam kola do kraja, želimo biti prvi. A to što kažete da sada zabijaju i stoperi: to nam je falilo. Imali smo preko 100 prekida u prvom dijelu sezone, nije bilo gola. S golovima stopera smo puno dobili. Puno smo dobili s Punčecom, igra prelagano, ima iskustvo, nevjerojatno je koliko on nama donosi, uz Perića i Dujmovića.

Pobjeda je opet tu i opet bez primljenog gola, naglasio je trener Mario Carević: - Iako, moramo biti iskreni, ovo nije bilo ni blizu naše najbolje utakmice. Primijetio se manjak energije. Bili smo ispuhani, iscrpljeni... Igrali smo u utorak u Zmijavcima. Imali smo samo četiri dana za oporavak i onda još ova vrućina, stvarno je bilo teško vrijeme za igrati. To se osjetilo pogotovo u drugom poluvremenu, gdje smo pali. Pokušavali smo osvježavati momčad, svjesno smo im i dali posjed jer smo ih mislili izvući pa na kontru zabiti drugi gol, ali zapinjao je osnovni pas. Nismo bili dobri, pogotovo u drugom poluvremenu. Orijent je imao kontrolu posjeda, ali nisu nam stvorili niti jednu šansu. Tako da su ta defanzivna stabilnost plus Božićeva majstorija bili dovoljni za pobjedu.

Zbog tri žuta kartona za iduće gostovanje 'otpao' je Duje Dujmović što će otvoriti priliku igračima koji su do sada manje igrali, a koje je Carević hvalio proteklog tjedna.